Skip links

Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

Wybór zabawek dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy jest bardzo trudny. Głównie dlatego, że dzieci w tym wieku właściwie ich nie potrzebują. Najważniejszy jest wtedy kontakt z rodzicami, ich bliskość i głos. Jednak jak wiadomo nie zawsze możemy poświęcić naszym maleństwom 100% czasu. Czasem trzeba coś zrobić w domu czy najzwyczajniej w świecie zjeść. Wtedy przychodzą nam z pomocą zabawki. Wybrałam dla Was te najciekawsze i do tego wspomagające rozwój.

Mobile

Dobrze dobrane do wieku dziecka wspomagają rozwój wzroku i skupianie uwagi. Wbrew powszechnej opinii lepiej jest je wieszać nad miejscem aktywności dziecka (np. matą), niż łóżeczkiem, gdzie dziecko ma się wyciszać i odpoczywać. Maria Montessori bardzo precyzyjnie określiła w jakim wieku pokazujemy dzieciom konkretne mobile (przygotuję Wam o tym oddzielny post), ale są też inne ciekawe modele, które które możemy znaleźć w sklepach. Na szczęście nie jesteśmy już ograniczone jedynie do grających i świecących, multisensorycznych karuzel.

1, 2, 3 Mobile Montessori MobiLove

4. Karuzela halolalo

5. Mobil Djeco Kolorowe Ptaki

6. Djeco Komety

 

Książeczki i karty kontrastowe

Poza mobilami, do rozwoju wzroku maluszka świetnie nadają się również książeczki i karty kontrastowe. Na początku jedynie czarno-białe – z czasem wprowadzamy dodatkowe kolory.

 1. CzuCzu „Tak to widzę” plansze kontrastowe
 2. CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku 0+
 3. CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku 3m+
 4. Książeczki Kontrastowe „Zwierzęta wokół nas”
 5. „Maluszek Patrzy”
 6. „Oczami maluszka” harmonijka

 

Gryzaki

Ząbkowanie to ciężki czas dla dzieci, a przez to i dla rodziców. Z pomocą przychodzą nam gryzaki. Ja szczególnie polecam te, z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kauczuk. Co ciekawe, drewno jest naturalnie antybakteryjne, więc nie trzeba go wyparzać – wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, a bakterie i tak się nie namnożą.

 1. Gryzak z naturalnego kauczuku Hevea Panda
 2. Żyrafa Sophie
 3. Gryzak drewniany TouchWood
 4. Wooly Organic Uszy Zajączka
 5. Ośmiornica Mombella
 6. Pszczoła Skip Hop

 

Piłki

Gdy dziecko uczy się chwytać, piłeczki w dobry sposób zachęcają do aktywności i „otwierają” rączki. Dobrze jest wybrać te o różnych fakturach, aby dodatkowo stymulować dziecko sensorycznie.

 1. Hevea Star Ball z naturalnego kauczuku
 2. Zestaw piłek i kostek Sophie
 3. B.Toys Ballyhoo
 4. B.Toys piłka sensoryczna z dzwoneczkiem
 5. B.Toys Sounds So Squeezy
 6. B.Toys Ball a Balloos
 7. Piłka Takane Snoozebaby

 Grzechotki

Te przedmioty chyba najbardziej nam się kojarzą z noworodkami i niemowlakami. Od pokoleń każde dziecko musiało mieć grzechotki i niech tak pozostanie 😉

 1. Plan Toys roller
 2. Plan Toys dzwoneczek
 3. Skip Hop zestaw grzechotek – instrumentów
 4. Plan Toys ptaszek
 5. Goki kotek
 6. Grzechotka z butsztynem

 

 

A dla wszystkich przyszłych mam przygotowałam coś specjalnego. Kurs „Przyjazna i rozwojowa przestrzeń od urodzenia”! Startujemy w sierpniu, ale już teraz zapraszam Was do zapisu na listę oczekujących – dzięki temu na pewno niczego nie przegapicie 🙂

 

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś klikając na nie to ja otrzymam prowizję, oczywiście nie ma to wpływu na cenę końcową. Miło mi będzie jeśli docenisz moją pracę 😉

 

Leave a comment

 1. Jeszcze bardzo fajną opcją dla takiego malucha jest bryła przestrzenna firmy Manhattan Toy 🙂

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.