O mnie

Witaj na moim blogu! Nazywam się Katarzyna Frenczak-Sito – mama, żona i architekt. Stworzyłam tu miejsce, gdzie tłumaczę jaki wpływ ma odpowiednio zaprojektowane mieszkanie na jego domowników, przede wszystkim na dzieci. Opieram się o pedagogikę Montessori i minimalizm. Tworzę proste i kreatywne projekty DIY, które zainspirują niejedną mamę!  Zapraszam!

Wnętrza

Kukumag jest blogiem, który pokazuje moją największą pasję jaką jest wpływ architektury na człowieka. Skupiam się głównie na tworzeniu pozytywnych i kreatywnych przestrzeni w domach, zwracając szczególną uwagę na dzieci. Pragnę aby moje rady dotarły do wielu rodzin i pomogły stworzyć cudowne miejsca pełne spokoju i jednocześnie posiadające kreatywną iskierkę.

Montessori

Fascynuje się pedagogiką Montessori, która ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Na blogu tłumaczę jak zaprojektować pokój dziecka tak by wspierać jego rozwój. Pokazuję, jak ważną kwestią jest odpowiednia aranżacja przestrzeni tak by pomóc dziecku w byciu samodzielnym i kreatywnym.

Minimalizm

Często spotykam się u swoich klientów z problemem przechowywania. Bazując również na swoim jak i ich doświadczeniu wprowadzam sztukę minimalizmu, który uzdrawia przestrzeń. Okazuje się, że zamiast skupiać się nad tym, że mamy za mało szaf i szafeczek powinniśmy zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie mamy za dużo rzeczy.

DIY- Zrób to sam

Uwielbiam tworzyć kreatywne zabawki dla mojej córki, na blogu pokazuję,  że nie trzeba wydawać fortuny aby dać dziecku wartościową rzecz czy zrobić fajna dekoracje w mieszkaniu. Chcę zachęcić innych do kreatywnego działania. Warto odejść czasem od komputera i stworzyć coś własnymi rękami. A to przynosi wiele satystysfakcji

Zapraszam do pobrania mojego e-booka, w którym pokazuję „ 5 kroków do stworzenia pięknej i kreatywnej przestrzeni dla dziecka”