Skip links

Cześć

Nazywam się Kasia

Stworzyłam tu miejsce, gdzie tłumaczę jaki wpływ ma odpowiednio zaprojektowane mieszkanie na jego domowników, przede wszystkim na dzieci. Opieram się o pedagogikę Montessori i minimalizm. Tworzę proste i kreatywne projekty DIY, które zainspirują niejedną mamę.

Bloga założyłam jeszcze na studiach z ogromnej miłości do architektury. Bardzo interesowało mnie jak wpływa nasze otocznie i przestrzeń na nas samych. Gdy zostałam mamą całkowicie pochłonęła mnie pedagogika Montessori i minimalizm. Blog rozrósł się do ogromnej ilości czytelników, wśród których propaguję świadome wybory pod względem wyposażenia wnętrz, doboru zabawek i wielu innych.

Stworzyłam kursy online, podczas których rodzice mogą dowiedzieć się jeszcze więcej oraz skonsultować ze mną swoje wnętrza. W 2018 roku zorganizowałam pierwszą w Polsce Konferencję Dom w stylu Montessori, podczas której rodzice mogli dowiedzieć się sporo na temat urządzania domu oraz pracy z pomocami rozwojowymi.

U mnie poczytasz o

Montessori

Fascynuje się pedagogiką Montessori, która ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Na blogu tłumaczę jak zaprojektować pokój dziecka tak by wspierać jego rozwój. Pokazuję, jak ważną kwestią jest odpowiednia aranżacja przestrzeni tak by pomóc dziecku w byciu samodzielnym i kreatywnym.

Minimalizm

Sama często spotykam się u swoich klientów z problemem przechowywania. Bazując również na swoim jak i ich doświadczeniu wprowadzam sztukę minimalizmu, który uzdrawia przestrzeń. Okazuje się, że zamiast skupiać się nad tym, że mamy za mało szaf i szafeczek powinniśmy zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie mamy za dużo rzeczy.

U mnie poczytasz o

Wnętrza

Kukumag jest blogiem, który pokazuje moją największą pasję jaką jest wpływ architektury na człowieka. Skupiam się głównie na tworzeniu pozytywnych i kreatywnych przestrzeni w domach, zwracając szczególną uwagę na dzieci. Pragnę aby moje rady dotarły do wielu rodzin i pomogły stworzyć cudowne miejsca pełne spokoju i jednocześnie posiadające kreatywną iskierkę.

DIY - Zrób to sam

Uwielbiam tworzyć kreatywne zabawki dla mojej córki, na blogu pokazuję, że nie trzeba wydawać fortuny aby dać dziecku wartościową rzecz czy zrobić fajna dekoracje w mieszkaniu. Chcę zachęcić innych do kreatywnego działania. Warto odejść czasem od komputera i stworzyć coś własnymi rękami. A to przynosi wiele satysfakcji.

Poznaj moją historię

2012

Założyłam Kukumag i pisałam głównie o architekturze i podróżach. Blog powstał z miłości do architektury, estetyki i tego jak otoczenie wpływa na człowieka

05 / 2014

Urodziła się moja I córka a ja uczyłam się być mamą- ogromnie trudne i piękne zadanie!

09 / 2016

Jesienią zaczęłam powolutku rozkochiwać się w pedagogice Montessori oraz minimalizmie i dzieliłam się moimi przemyśleniami na blogu

03 / 2016

Urodziłam bliźniaków, zrozumiałam że mając więcej dzieci miłość się mnoży a nie dzieli! Co za wspaniałe uczucie!

10 / 2016

pierwsze warsztaty Pokój w stylu Montessori - to był tak naprawdę wielki początek nowej ery Kukumag- tysiące rodziców wzięło udział w tych warsztatach i zakochało się w pedagogice Montessori tak jak ja 😉

03 / 2017

I kurs online Dom w stylu Montessori - to była istna petarda, pierwszy kurs był z wsparciem rodziców na grupie oraz udzielaniem im konsultacji indywidualnej!

07 / 2017

Wyprodukowaliśmy pierwsze mebelki Kukumag- niestety nie ma ich już w sprzedaży

08 / 2018

I Letnia Konferencja Dom w stylu Montessori we Wrocławiu, pierwszy raz spotkałam na żywo moich czytelników! Przepiękny czas, dużo inspiracji i motywacji od prelegentów

12 / 2018

Kurs online Pomoce Montessori- pierwszy kurs online w Polsce skierowany do rodziców!

12 / 2018

Narodziny II córeczki

06 / 2019

II konferencja i targi Dom w stylu Montessori w Warszawie oraz wydanie pierwszego magazynu Kukumag

09 / 2020

narodziny 5 dziecka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.