Skip links
książki zabawy z dźwiękiem harperkids

Zabawy z dźwiękiem- nowości książkowe Harper Kids!

Z roku na rok powstaje coraz więcej książek dla dzieci, które zachwycają nie tylko swoją treścią, ale również formą. I właśnie takie są książki z serii Akademia Mądrego Dziecka. W tym wpisie chciałam pokazać Wam nowości książkowe od Harperkids. Wydawnictwo jest znane z wydawania książek sensorycznych dla dzieci, wspierających zmysł dotyku , węchu a teraz nawet słuchu! Dlatego dzisiaj przestawię Wam książki “Zabawy z dźwiękiem”.

 Mamy do wyboru 4 książeczki z tej serii:

  • Rakieta startuje!
  • Przyjęcie u piratów!
  • Ciszej!
  • Leniwcu pośpiesz się!
książki zabawy z dźwiękiem harperkids

Każda z książeczek opowiada krótką historyjkę. Na przykład “Rakieta startuje” jest historią dwóch astronautów, którzy szukają księżyca. W książce znajduje się 5 przycisków naśladujących odgłosy takie jak start rakiety czy odgłos radości, który wydali z siebie uczestnicy wyprawy gdy dotarli na księżyc!

Druga książka „Przyjęcie u piratów” opowiada, o tym jak młodzi piraci wyruszyli na poszukiwanie skarbu. Do każdej strony przypisany jest odpowiedni guzik, w prawym górnym rogu mamy podpowiedź dla rodzica, który należy wcisnąć. W tej opowieści są prawdziwe odgłosy plusku wody, trąbienia łódki, skrzeczenie zwierząt , czy bulgotnie, które nawiązuje do nurka poszukującego skarbu pod wodą.

Kolejno mamy książkę „Ciszej!”. Lew potrzebuje ciszy, obawia się że hałas zbudzi jego małe lwiątka.  Zwierzęta jednak nic sobie z tego nie robią. Przy okazji dziecko może posłuchać jakie odgłosy wydobywają się m.in od małpki, słonia czy też papugi. Na końcu słyszymy jak smacznie chrapią małe lwiątka, ten moment w książce bardzo rozśmieszył moje dzieci 😉 

Ostatnia książka „Leniwcu pośpiesz się!” to historyjka o leniwcu i mimo, że lubię jak w książkach zwierzęta mieszkają w naturalnym środowisku a nie udają ludzi to tutaj przymykam na to oko 😉 Leniwiec jak to leniwiec jedzie bardzo powoli przez miasto przez co opóźnia podróż innym uczestnikom ruchu. Poszczególne pojazdy takie jak koparka, samolot czy też pociąg wydają ogłosy, które to dziecko może posłuchać naciskając odpowiedni przycisk.

Z serii Akademia Mądrego Dziecka są jeszcze inne książki, które mogę Wam polecić. 

Moja pachnącą książeczka.

Mamy do wyboru różne książki z zapachami i kolorami w jednym. Pamiętacie może z dzieciństwa pachnące karteczki, albo pachnące próbki perfum w gazetach mamy? Na tej zasadzie działa też ta książka, trzeba potrzeć palcem w odpowiednim miejscu i wydobywa się zapach, czasem przyjemny jak sapach czekolady czy kwiatów albo już mniej jak zapach czosnku.

Zabawa w chowanego.

Bardzo proste w swojej formie a jednocześnie genialne. W tych książkach zabawa polega na odnajdowaniu zwierząt, które schowały się za różnymi obiektami. Dziecko samodzielnie podnosi filcowy materiał i je znajduje. Ostatnim bohaterem książki będzie Wasz maluch ponieważ po podniesieniu materiału zobaczy swoje odbicie w lusterku! Jeśli Wasze dziecko lubi zabawy w akuku to ta książka go zachwyci!

Na koniec seria Poznaję dotykiem. To książki, w których dziecko dotyka różne filcowe kształty i jednocześnie może policzyć np. zwierzątka, poznawać nowe słowa, kształty i kolory.

Książki Harperkids możecie zakupić w różnych księgarniach internetowych, polecam ze skorzystania z wyszukiwarki na TEJ stronie.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.