Skip links
poznajemy samochody 1

Poznajemy samochody- nowa książka z okienkami!

Jestem mamą 3 chłopców i temat aut to od wielu lat moja codzienność. Kiedyś wystarczyły drewniane autka, później resoraki, a teraz chłopcy budują skomplikowane konstrukcje z Lego Technik. Dlatego możecie wyobrazić sobie, że nic tak mnie nie ucieszyło jak nowość książkowa od wydawnictwa SAM “Poznajemy samochody”

Książki z serii Dlaczego? Kiedy?Jak? zaczynają podbijać Wasze serca, za sprawą wydawnictwa, które przetłumaczył je z języka niemieckiego na polski. Tak jak już Wam pisałam w poprzednich wpisach książki z tej serii są ogromnie popularne w Niemczech i, co mnie bardzo cieszy obecnie również w Polsce.

poznajemy samochody

Dlaczego ta książka jest warta Waszej uwagi?

Poznajemy samochody w bardzo przystępny sposób tłumaczu dziecku zagadnienia związane z samochodami. 

Jak zwykle w tych książkach temat zaczynamy od ogółu a następnie szczegółowo są omawiane różne tematy. Dowiemy siędo czego służą auta, w jakich zawodach sprawdzają się ludziom na co dzień. Pierwsze dwie strony książki dają nam i dzieciom możliwość opowiadania “co robią auta”: np. jedno auto staje na parkingu dla niepełnosprawnych, inne podjechało pod szkołę muzyczną, jeszcze inne wjeżdża na parking, kolejno widzimy zielone auta które są zasilane na prąd i można je wypożyczyć. Uwierzcie mi, dzieciom zrodzi się przy tym opowiadaniu dużo pytań!

poznajemy samochody

Kolejno omówiony jest temat budowy samochodu! Moje dzieci bardzo ucieszył ten widok, ponieważ wreszcie wiedzą gdzie trafia “jedzonko” dla auta. Następnie dowiemy się jak działa silnik samochodowy, zagadnienie jest tutaj wytłumaczone w prosty sposób i dodatkowo mamy okienko pokazujące jak przesuwają się tłoki. 

 

poznajemy samochody

W książce możemy zobaczyć jak powstają auta w fabryce i dzieci dowiedzą się z czego są wykonane. Realistyczne rysunki bardzo dobrze pokazują fragment tego niezwykle skomplikowanego procesu. 

Nie wiem czy wiecie, ale zanim będą pomalowane biorą kąpiel, dlaczego? No właśnie, ten temat jest omówiony na jednej ze stron książki!

poznajemy samochody

Temat aut to również temat bezpieczeństwa. Omówione jest m.in  to dlaczego dzieci powinny jeździć w fotelikach czy też co się stanie gdy auto ulegnie wypadkowi. Dodatkowo znajdziemy rysunek jak działa hamulec, który jest oczywiście bardzo ważny aby zapobiec wypadkowi.

poznajemy samochody

Nie wiem jak Wasze, ale moje dzieci lubią słuchać, co było, albo czego nie było w przeszłości. W książce też jest zawarty ten temat! Pokazane mamy różne pojazdy od końca XVIII wieku do teraz. Już nie mogę doczekać się pytań, czy jak byłam mała to jeździłam automobilem napędzanym parą 😉 

 

poznajemy samochody

Auta są potrzebne nie tylko aby wozić dzieci do szkoły czy przedszkola. Wiele osób potrzebuje te pojazdy, aby móc pracować, to jaki jest to zawód determinuje jego wielkość i wygląd, dlatego możemy zobaczyć jakim autem jeździ kurier, leśniczy czy policja. 

Książkę polecam zarówno przedszkolakom, dzieciom młodszym jak i tym wczesnoszkolnym. To, co omówimy z książki, co przeczytamy, na co zwrócimy uwagę dziecka można dostosować do jego wieku. Starszaki będę mogły już samodzielnie przeczytać teksty    i przy okazji zdobyć wiele ciekawych informacji.

Ponieważ kukumag patronuje tej pozycji książkowej mam dla Was rabat!

Na kod rabatowy: kukumagpoleca otrzymacie aż 20% rabatu na tę i inne książki z Wydawnictwa SAM. 

Kod jest ważny do 27.03.2023 

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.