Skip links
deska do balansowania gakker

Deska do balansowania-5 pomysłów na zabawę

Deska do balansowania to jedna z tych „zabawek”, która może być wykorzystywana na kilka sposobów. W dzisiejszym filmie pokazuję 5 pomysłów na jej wykorzystanie.

Dzięki deskom do balansowania możemy bardzo szybko salon, pokój dziecka czy jakąkolwiek przestrzeń w domu przemienić w kreatywny plac zabaw. I z jednej strony będzie to przestrzeń do ćwiczenia dużej motoryki a z drugiej strefa relaksu. W filmie zebrałam 5 pomysłów na zabawy z deską do balansowania:


3 korzyści płynące z używania deski do balansowania:

  • ćwiczenie dużej motoryki,
  • ćwiczenie równowagi
  • ćwiczenie zmysłu propriocepcji czyli czucia głębokiego, dzięki któremu wiemy jak ułożone są nasze kończyny bez patrzenia na nie. Ćwiczenie tego gwarantuje doskonałą koordynację ruchową

W filmie zebrałam 5 pomysłów na zabawy (ZOBACZ FILM WYŻEJ), jednak tutaj chciałam je krótko podsumować :

  1. Zwykłe ćwiczenia równowagi, które intuicyjnie daje nam bujanie na desce. Podczas bujania możecie dołączyć ręce, które albo unosicie nad siebie albo robicie wymachy rękoma ( Agatka pokazuje na filmie) Możecie pobawić się z bujaniem z woreczkiem na głowie, który oczywiście nie może z tej głowy spaść. Innym pomysłem jest ustawienie ciała  tak by złapać deskę obiema rękami i bujać się na siedząco, później na lekko ugiętych nogach. Zabaw jest mnóstwo myślę, że Wasze maluchy również wymyślą coś kreatywnego!
  2. Deska jako miejsce wypoczynku – już kiedy 4 lata temu dałam moim dzieciom deski do balansowania zauważyłam, że uwielbiają się na nich kłaść i lekko bujać. Firma Gakker dodała do swojego asortymentu TAKIE materacyki i poduszki, dzięki czemu to leżenie i czytanie książek jest jeszcze bardziej przyjemne 😍
  3.  Swobodna zabawa. Dajemy dzieciom deskę, autka, klocki i zabawa zacznie tworzyć się sama. Dzieci z pewnością bedą wiedziały co z tym zrobić!
  4.  Deska jako zjeżdżalnia z kanapy. „Moje dziecko ciągle się wspina” – Twoje też? To daj mu możliwość aby mogło to zrobić nadal. Oprzyj deskę o kanapę. Dzięki temu dziecko będzie mogło się na nią wspinać oraz z niej zjeżdżać
  5.  Tor przeszkód. Jest to tak naprawdę element ćwiczeń motoryczne sensorycznych. Ja do takiego toru używam desek do balansowania oraz paneli Thebeejoy . Dziecko może przechodzi zarówno nad deską jak i pod nią.

Deski, które zaprezentowałam w tym wpisie pochodzą z firmy Gakker. Wybrałam je ze względu na to, że jako jedyne na rynku mają wcięcie na wypukłej stronie deski a to daje nam mniejsze ryzyko przyciętych palców u rąk.

Skorzystajcie z rabatu 10% jaki przygotowała dla Was firma Gakker. Na hasło : KUKUMAGPOLECA kupicie deskę taniej!

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.