Skip links

Książka „Prawdziwe księżniczki” i zapowiedź nowej, wspaniałej serii + RABAT

W baśniach zazwyczaj spotykamy księżniczki przedstawione jako nieporadne kobietki, które czekają na księcia wybawcę. Trochę inaczej sprawa wygląda w np. w bajkach Disneya, szczególnie tych nowszych. Tu pojawiają się silne i niezależne postacie kobiece przeżywające niesamowite przygody. Super, jednak nadal bardzo mocno odbiega to od realiów.
Na szczęście wśród tej masy książek nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością pojawiła się właśnie prawdziwa perełka. Pozycja traktująca o prawdziwych, nie tych wymyślonych, postaciach księżniczek i pokazująca ich świat.
Książkę pt. „Prawdziwe księżniczki” wydało wydawnictwo SAM, a Kukumag ma przyjemność jej patronować.


Nowa seria ciekawych książek w Polsce!*

We wpisie widzicie naszą wersją niemiecką książki, jednak seria wchodzi oczywiście po polsku ! 🙂

Zanim jednak przejdziemy do recenzji samej książki, chciałabym napisać kilka słów o serii, której jest częścią: „Dlaczego? Kiedy? Jak?”, a po niemiecku : „Wieso? Weshalb? Warum?”. Wydawnictwo SAM podejmuje się wydawania tych książek w polskiej wersji językowej. Jest to niezwykle popularny w Niemczech cykl. Nie przesadzając, widuję tu części tej serii w każdym domu gdzie mieszkają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Książki te są niezwykle interesujące dla dzieci z kilku prostych powodów. Opisują ciekawe zagadnienia w prosty, a zarazem ciekawy sposób. Są pięknie ilustrowane, nie infantylne, bardzo realistyczne. A do tego… te okienka! Pod każdym z nich znajdziemy dodatkowy obrazek z jakąś ciekawostką. I właśnie zestawienie tych wszystkich elementów urzeka małych czytelników.

Historie o księżniczkach

Teraz przejdźmy jednak do samej książki „Prawdziwe księżniczki”. Gdy dostałam informację od wydawnictwa SAM o tym, że zamierzają wydać właśnie taki tytuł byłam zachwycona! Mimo, że moje dzieci nigdy nie miały fazy na księżniczki to wiem, że właśnie czegoś takiego brakowało na polskim rynku. Jak pisałam na wstępie, znamy mnóstwo bajek i baśni, w których występują córki władców. Zarówno te o nieporadnych księżniczkach, jak i tych bohaterskich. Jest jednak jedna cecha wspólna tych opowieści – FIKCJA. Niezależnie od kontekstu, są to zmyślone opowiadania. A jak wiemy dzieci, oprócz tego typu historyjek, uwielbiają znać FAKTY. Jak to naprawdę wygląda, czy wyglądało w przeszłości. I co najlepsze, Wasze dzieci mogą nie widzieć, że w ogóle księżniczki naprawdę istniały i istnieją na świecie!

Daj dziecku poznać FAKTY.

Książka „Prawdziwe księżniczki” pokazuje jak naprawdę wyglądało życie w pałacu. Na początku widzimy wspaniały bal, gdzie możemy podziwiać przepięknie wystrojonych gości. Później przenosimy się do komnaty, gdzie dowiadujemy się m.in. kim była prawdziwa księżniczka, jak wyglądało jej życie na dworze i kto zajmował się jej wychowaniem.
Księżniczka po wyjściu za maż mogła zostać królową, wato więc zobaczyć jak wyglądała taka koronacja oraz dowiedzieć się jak nazywają się poszczególne insygnia władzy.
Królewna zdecydowanie nie mieszkała w domku jednorodzinnym, a w potężnym pałacu z setkami komnat. Mały czytelnik zobaczy jak wyglądało takie miejsce, a dzięki ruchomym okienkom zajrzy do wnętrza niektórych pomieszczeń.
Cała książka wypełniona jest po brzegi ciekawostkami, często zaskakującymi nawet dla dorosłych. Jak wyglądało życie księżniczek, czego się uczyły, w co się ubierały, jak spędzały wolny czas, a nawet jak często się myły i wiele, wiele więcej! A to wszystko podane w bardzo ładny, ciekawy i atrakcyjny sposób.

Jak to wszystko wygląda?

Książka „Prawdziwe księżniczki” ma nietypową formę, ponieważ nie jest ani szyta, ani klejona, a jest na spirali. Jest to bardzo wygodne dla dzieci. Na grubych stronach znajdziemy niedługie, ale konkretne teksty, a do tego to co dzieci lubią najbardziej czyli… okienka! Okienka rozszerzają nam treść, a do tego znajdują się pod nimi dodatkowe ciekawostki. W sumie mamy tutaj 12 tematów. Począwszy od balu, przez życie codzienne w pałacu, ubieranie, toaletę, po zaślubiny i koronację.
Na tym jednak nie koniec atrakcji, super dodatkiem jest to, że możemy zabawić się w pokojówkę i ubrać księżniczkę według własnego uznania. Do książki dołączona jest kartonowa figurka oraz dwie sukienki do wyboru.

Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo SAM zdecydowało się wprowadzić na polski rynek serię „Dlaczego? Kiedy? Jak?”, wierzę, że dzieci ją pokochają i będą miały szansę w bardzo przyjazny sposób poszerzać swoją rzeczywistą wiedzę. A sama książka „Prawdziwe księżniczki” zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców tematem, który jest znacznie ciekawszy niż widzimy to w popularnych bajkach.

Mam też dla Was małą niespodziankę, coś co może Wam się przydać aby urozmaicić pracę z książką ! Tą niespodzianką jest QUIZ dla Waszych dzieci! POBIERZ QUIZ                i sprawdźcie ile zapamiętaliście z książki : POBIERZ

Oczywiście, w związku z tym, że Kukumag objął tę książkę patronatem, mam dla Was specjalny rabat. Aż 20% na WSZYSTKIE książki dla dzieci z Wydawnictwa SAM. By z niego skorzystać wystarczy w dniach od 7 maja do 17 maja wpisać w koszyku hasło KUKUMAGPOLECA

KUP TUTAJ : https://wydawnictwosam.pl

Rabat obowiązuje do 17.05.2020 obejmuje wszystkie książki dla dzieci, nie obejmuje pakietów.

We wpisie widzicie naszą niemiecką wersję książki jednak Wy otrzymacie wersję po polsku :

 

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.