Skip links
piktogramy z ubraniami

Piktogramy z ubraniami – wspieraj samodzielność swojego dziecka!

Jedną z najważniejszych kwestii w naszym życiu rodzinnym jest wspieranie samodzielności moich dzieci, a przy tym ułatwianie sobie życia. Dzięki temu funkcjonuje nam się łatwiej i nie musimy tracić czasu na wiele mniej istotnych rzeczy. Takim „ułatwiaczem” życia stały się dla nas piktogramy z ubraniami, które nakleiłam na szafy moich dzieci.

Mniej więcej 5 lat temu narysowałam dla Agatki w Photoshopie czarno-białe obrazki z symbolami bluzek, sweterków, skarpet itd. Ponieważ piktogramy tak bardzo Wam się spodobały postanowiłam po jakimś czasie wykonać dla Was naklejki. A dzisiaj chciałam Wam przedstawić nową odsłonę piktogramów – okrągłe naklejki w kilku kolorach. Macie do wyboru aż 6 opcji kolorystycznych: grafitowy, karmelowy, zielony, niebieski i różowy. Oprócz naklejek z symbolami dołączam również takie z podpisami, abyście mogli oswajać dzieci z zapisem, a te dzieci, które już czytają będą mogły nakleić sobie sam napis. To świetny sposób na ułatwienie organizacji i korzystania z szafy nie tylko dla maluchów. Pomoże także starszym dzieciom oraz innym dorosłym, którzy zajmują się dziećmi. Wszyscy niezależnie od wieku będą mieli łatwość w znalezieniu konkretnych ubrań.

Jakie korzyści przynosi posiadanie piktogramów na szafie dziecka?

piktogramy z ubraniami

  • Dziecko wie, gdzie znajduje się dane ubranie – jeśli uczymy je korzystania z szafy. Nawet gdy ma dopiero 2 latka pokazujemy mu naklejkę z piktogramem,
  • wie gdzie ma odłożyć ubrania, co sprzyja utrzymaniu porządku. Sortujemy pranie i przynosimy kosz z ubraniami dziecka do jego pokoju. Dzięki piktogramom maluch z łatwością będzie wiedział gdzie ma odłożyć bluzkę lub skarpety,
  • wspierają samodzielność – te wszystkie powyższy punkty świetnie się ze sobą zazębiają. Piktogramy sprawiają, że nie tylko mama czy tata wiedzą gdzie są spodnie czy inna część garderoby, ale dziecko również
  • ułatwiają życie opiekunom, czasem zdarza się dziecko zostaje pod opieką babci, dziadka czy niani. Nowe osoby muszą rozeznać się w tym gdzie znajduje się jaka rzecz u nas w domu, jeśli będą mieli odpowiednie oznaczania pomożemy im w tym i zdecydowanie ułatwimy opiekę nad dzieckiem
  • podpisy pod piktogramem będą oswajać dziecko z zapisem, a dla dzieci czytających będzie to również dobrym ułatwieniem i dodatkowym ćwiczeniem czytania
  • dzięki symbolom odzieży przeznaczonej dla noworodków i niemowląt rodzeństwo będzie mogło poczuć się dobrze pomagając samodzielnie w przynoszeniu potrzebnych nam ubranek.
  • piktogramy dla rodzeństwa w dwóch różnych kolorach sprawią, że dzieci szybko rozróżnią do kogo należy która część szafy, nawet gdy nie mają osobnych miejsc do trzymania odzieży. (U nas tak jest w przypadku dziewczynek).

Jak widzicie piktogramy z ubraniami, dają Wam duże możliwości.

piktogramy z ubraniami

piktogramy z ubraniami

Organizacja szuflad i półek.

Zastanawia Was zapewne to, jak zorganizować sprawę na otwartych półkach w szafach. Jest to bardzo proste. Wystarczy, że włożycie tam pojemniki. My mamy pojemniki do szuflad SKUBB z Ikei lub po prostu pudełka po butach. Ubrania polecam trzymać pionowo wg techniki Marie Kondo – to naprawdę ułatwia wyjmowanie i wkładanie ubrań przez dziecko. Zresztą ja również tak przechowuję ubrania w swojej komodzie.

piktogramy z ubraniami

Nowe piktogramy już w sklepie!

Mamy dla Was dostępne aż 60 naklejek w zestawie! 30 kółeczek (28 z symbolami + 2 dwa puste jeśli będziecie potrzebowali dodać jakiś własny piktogram) i  30 podpisów dla dzieci, które uczą się czytać lub już to potrafią.

Specjalna promocja

Zapraszamy Was do skorzystania z naszej specjalnej promocji na rozpoczęcie sprzedaży!

Kupując dwa zestawy otrzymujesz drugi 15 % taniej!  W naszej ofercie pojawiły się również wydrukowane przepiękne ilustracje 4 pory roku, które wraz z piktogramami możesz kupić za jedyne 14.90 (cena regularna kompletu to 39.90)

Zaoszczędź i kup w pakcie!

 

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.