Skip links

Letni festyn w przedszkolu dzieci – dlaczego mnie tak zainspirował!

Letni festyn jest co roku organizowany w przedszkolu moich dzieci. Za każdym razem jestem oczarowana organizacją i ilością atrakcji dla dzieci!

Stwierdziłam, że warto żebym podzieliła się z Wami kilkoma inspiracjami ponieważ zdecydowanie można je wykonać w domu jak i część poza nim. A co ważne dzieciom baaardzo się podobają. Nie będzie to z pewnością odkrycie Ameryki a raczej przypomnienie co robiliśmy za młodu !

W przygotowaniu takiego festynu bierze udział cała społeczność przedszkola : pracownicy, rodzice i dzieci – na tyle na ile dadzą radę 😉
W tym roku obchodziliśmy 20-lecie przedszkola tym bardziej każdy chciał aby wypadło przepięknie i aby dzieci dobrze się bawiły. Każda rodzina była poproszona o to aby przynieść coś do jedzenia, dwa tygodnie wcześniej wywieszono kartkę z nazwiskami i rodzice wpisywali swoje propozycje- wszystko po to by była różnorodność! Co ważne w naszym przedszkolu panuje zasada: owoce i warzywa nr 1 inie można przynosić gotowych łakoci. Jeśli ktoś chciał przygotować ciasto to TYLKO z naturalnych składników i bez żadnych barwników. Produkty vege i bezglutenowe miały mieć specjalne oznaczenie. Sama organizacja: kto przynosi krzesła, kto organizuje i pilnuje różne aktywności, kto robi zdjęcia ( w tym wypadku ja 😉 ) wszystko to również było rozpisane na ogromnej tablicy. Każdy był zaangażowany w przygotowania i realizację !

Podczas festynu sprzedawano ręcznie wykonywane zabawki i akcesoria, prasy do suszenia kwiatów, lalki, girlandy i inne. Oprócz tego dla dzieci przewidziano dużo atrakcji jak jazda na kucykach, robienie łódek z drewna, barwienie jedwabiu oraz hit: tunel z przeszkodami. I właśnie ten tunel ogromnie przypadł do gustu większości dzieci! To w jak prosty sposób został przygotowany i jak ogromnym zachwytem się cieszył było dla mnie ogromnym zaskoczeniem! Kawałki drewna, bali, pocięte szmatki i na końcu siano, na które należało skakać.
W zeszłym roku była jeszcze ścieżka sensoryczna i rynna z wodą plus balie, w których moje dzieci zapoczątkowały kąpiele ;D
Aktywności w przedszkolu moich dzieci oraz całe przedszkole nieustannie mnie inspiruje. Mała ilość zabawek i proste aktywności, które zajmują maluchy, uczą nowych umiejętności i dają mnóstwo zabawy.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.