Skip links

Zabawki dla niemowląt 6-12 miesięcy

Post o zabawkach dla najmłodszych niemowląt wzbudził duże zainteresowanie, dlatego dziś ciąg dalszy, czyli zabawki dla niemowląt 6-12 miesięcy.

Niemowlęta, jak wiadomo, bardzo szybko się rozwijają. Zanim się obejrzymy z malutkiego ledwo widzącego na oczy robaczka zmieniają się w zainteresowanego całym otaczającym światem eksploratora. Każde dziecko zdobywa nowe umiejętności w swoim czasie, nie powinniśmy naciskać i robić nic na siłę, jednak można założyć, że w drugim półroczu życia zaczynie samo siadać, pełzać i raczkować. To nie lada wyzwanie dla rodzica. Konieczne jest przystosowanie przestrzeni wokół by była bezpieczna oraz otoczenie dziecka ciekawymi przedmiotami, które będą w delikatny sposób stymulować zmysły.

Przy wyborze zwracajmy uwagę na materiały, z których są wykonane są zabawki, dzieci w tym wieku poznają świat wszystkimi zmysłami, każdy przedmiot, który biorą do rączek na pewno wyląduje również w buzi, więc szczególnie ważne jest by były wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów.

Duża część zabawek takich jak gryzaki, piłki czy grzechotki, o których pisałam w poprzednim poście zabawkowym, nadal będzie się przydawać, jednak warto zainwestować w kilka nowych zabawek.

 

Zabawki do manipulowania.

Ależ dużo się tu dzieje, można wyginać, przekręcać i smakować do woli 😉

zabawki dla niemowląt

 

Manhattan Toy z przyssawką 

Manhattan Toy 

Grimm’s kulki 

 

Autka

Pierwsze pojazdy są niesamowicie ważne, pozwalają obserwować przyczynę i skutek, a także nakłaniają do przemieszczania się. Na pewno przypadną do gustu nie tylko chłopcom 😉

 

zabawki dla niemowląt

Lullalove ODA

Skip Hop samochód z napędem Pszczoła 

Plan Toys auto – klekotka 

Bajo

Goki 

Rajdówka Bajo

 

Klocki

Każdy z tych klocków może być oddzielną zabawką stymulującą zmysły, ale również nadadzą się doskonale do łączenia i pierwszych budowli. To zdecydowanie zabawki, które zostaną z Wami na dłużej (o tych miękkich B.Toys wspominałam też w poście z zabawkami dla roczniaka). Specjalnie wybrałam tu jednak te lżejsze i bardziej urozmaicone wersje niż klasyczne klocki drewniane.

zabawki dla niemowląt

 

Przyssawki Fat Brain Toys Bobo

Sensoryczne Haba

Klocki miękkie B.Toys

Ogniwa B.Toys

 

Pierwsze wieże

Pierwsza zabawka do ćwiczeń koordynacji ręka-oko. Dodatkowo każdy z elementów jest ciekawy sam w sobie i dziecko na pewno chętnie co się tam kryje 😉
zabawki dla niemowląt
Sowa Skip Hop

Chicco 

B.Toys

Bajo

Inne

Są też zabawki, które ciężko przypisać do konkretnej kategorii, ale każda z nich kryje w sobie coś ciekawego 😉

zabawki dla niemowląt

 

Deszczownica Goki

Ikea Mula kolejka

Ikea Mula kubeczki

Przebijanka Goki

Makówka B.Toys 

 

A czym bawią lub bawiły się Twoje dzieci w tym wieku? 🙂

 

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś klikając na nie to ja otrzymam prowizję, oczywiście nie ma to wpływu na cenę końcową. Miło mi będzie jeśli docenisz moją pracę 😉

 

 

Leave a comment

  1. U mojej córki (właśnie skończyła 11 miesięcy) foremki podobne do tych ikeowskich to hit od kilku miesięcy, wieża też świetna, do tego książeczki, ale i tak najlepsza jest zawartość szuflad i maminej torebki 😀

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.