Skip links
wydawnictwo SAM książki

Książki o czasie i przedszkolu – czyli nowości wydawnictwa SAM

Dzisiaj post o dwóch nowościach książkowych dla dzieci z wydawnictwa SAM z serii: Dlaczego? Kiedy? Jak? Jestem pewna, że Waszym maluchom bardzo się spodobają! 

Obie książki to idealny pakiet dla dzieci od około 2. roku życia. Jedna traktuje o czasie „Dzisiaj, jutro, teraz, zaraz”, a druga o przedszkolu „W moim przedszkolu”. Takie książki interesują dzieci, ponieważ dotyczą ich dnia codziennego. Miewamy mnóstwo książek pełnych bajek, szczególnie fantastycznych, a warto też otaczać dzieci pozycjami, które będą omawiały realny świat. Obecnie wydawanych jest wiele publikacji, ja jednak szczególną uwagę zwracam (jeśli mnie znacie, to wiecie) na estetykę książki, na ilustracje i język, jakim jest napisana. W tych dwóch pozycjach wszystko jest zachowane, łącznie z ilością tekstu dostosowaną do małego czytelnika. Obie książki posiadają twarde kartonowe kartki, które dziecko z łatwością może przerzucać, co również jest ogromnym plusem! 

wydawnictwo SAM książki

Pierwsza z opisywanych tu książek jest o czasie, czyli czymś, czego dzieci często nie rozumieją. Bohaterowie książki – Ola, Adaś i ich rodzice – tłumaczą, kiedy mamy dużo czasu, a kiedy lepiej się pośpieszyć. Możemy podejrzeć, co Ola i Adaś robią każdego dnia, kiedy jest rano, przedpołudnie, i co dzieci robią po południu czy wieczorem. Piękne realistyczne ilustracje oraz okienka dodatkowo uatrakcyjniają czytanie książki. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak Ola i Adaś urośli, zobaczymy, co stało się z balonem nad głową taty podczas urodzin, czy porozmawiamy o tym, co dzieje się teraz, a co stanie się zaraz na przykład podczas nalewania soku przez Adama. 

wydawnictwo SAM książki

wydawnictwo SAM książki

W książce poruszone są zagadnienia dni tygodnia oraz pór roku i miesięcy. Dzięki ilustracjom można pokazać dziecku, jak zmienia się krajobraz, zapytać, jaką porę roku mamy obecnie, i porównać to z tym, co sami widzimy za oknem. 

Na końcu książki znajdziemy porównanie tego, jak zmienia się człowiek. Mam wrażenie, że jest to jeden z ulubionych tematów dzieci 😉 Przy okazji tej części myślę, że warto wyciągnąć stare albumy i pokazać dziecku, że my też byliśmy kiedyś tacy mali jak ono. 

wydawnictwo SAM książki

wydawnictwo SAM książki

Gdy zobaczyłam, że na polskim rynku pojawi się książka „W moim przedszkolu”, bardzo się ucieszyłam, ponieważ wersja niemieckojęzyczna już od lat stoi na naszej półce. Widać na niej ząb czasu, ale nadal każda kartka i okienko się trzyma 😉 Jest to również książka z serii Dlaczego? Kiedy? Jak? wydawnictwa SAM. 

wydawnictwo SAM książki

*zdjęcia  książki są w języku niemieckim, jednak na stronie wydawnictwa jest dostępna polska wersja językowa:) TUTAJ

Książka pokazuje, jak wygląda dzień w przedszkolu. Zaczynamy od historii małego Karola, który ma 3 lata i chodzi już do przedszkola. Widzimy, jak w szatni dzieci żegnają się z rodzicami, zakładają kapcie i ściągają kurtki. Jeśli Twoje dziecko zaczyna przygodę z placówką przedszkolną, z pewnością utożsami się z małą dziewczynką Tosią, która jest nowa w grupie. 

W przedszkolu znajdziemy mnóstwo miejsca do zabawy, nauki i doświadczania, dziecko może zobaczyć, czym bawią się dzieci, i porównać to ze swoim przedszkolem. 

W książce zobaczymy, jak dzieci w przedszkolu jedzą wspólnie posiłki, myją zęby i korzystają z toalety. 

Zobaczymy też, dokąd pojechały na wycieczkę, i popodglądamy, jak się bawią na podwórku. Książka będzie ciekawa zarówno dla dzieci, które dopiero za jakiś czas zaczną swoją przygodę z przedszkolem lub żłobkiem, jak i dla tych, które już tam chodzą. Mnóstwo realistycznych ilustracji da Wam okazję, aby poćwiczyć z dzieckiem opowiadanie o tym, co się na nich znajduje, i rozwinąć dzięki temu jego słownictwo. Dzieci bardzo lubią opowiadać o tematach, które bezpośrednio je dotyczą, dlatego ta książka to obowiązkowa pozycja dla każdego przedszkolaka 🙂 

Ponieważ Kukumag objęła patronatem obie książki, mam dla Was kod rabatowy, aż 20% na hasło: kukumagpoleca. 

Książki kupisz TUTAJ.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.