Skip links

Moje pierwsze podróże samolotem i pociągiem – książki #Montessorifriendly ! + RABAT dla czytelników

Mam fioła na punkcie książek zgodnych z Montessori ponieważ widzę, że właśnie takie najbardziej fascynują moje dzieci i dzięki nim lepiej poznają świat.

Dzisiaj chciałam przedstawić Wam dwie nowe pozycje Wydawnictwa SAM. Jest to małe wydawnictwo, którego misją jest przestawienie dzieciom jak najbardziej wartościowych książek dla dzieci. Książki zgodne z Montessori to takie, które przestawiają realistyczne wydarzenia, opowiadają prawdziwe historie i ich bohaterami nie są koty w butach czy czarodziejki a zwierzęta i ludzie w prawdziwych sytuacjach. Takimi książkami są właśnie te, które Wam dzisiaj pokazuję. Jedna przedstawia podróż pociągiem a druga samolotem.

Pisząc ten wpis jesteśmy obecnie podczas przymusowej kwarantanny w Polsce i raczej nie podróże nam w głowie JEDNAK Wydawnictwo SAM nie powinno się martwić ponieważ fanów samolotów i pociągów na pewno nie brakuje, a przynajmniej dzięki książkom mali podróżnicy przygotują się do nich bezbłędnie! Nas książki „Moje pierwsze podróże samolotem” i „Moje pierwsze podróże pociągiem” zachwyciły!

„Moje pierwsze podróże samolotem”

Pierwsza książka „Moje pierwsze podróże samolotem” opowiada o podróży samolotem. W książce przedstawione jest dokładny wygląd lotniska. Na początku mamy szczegółowe ilustracje płyty lotniska, gdzie jest wiele samolotów. Jest to ogromnie pomocy rysunek, możemy opowiedzieć dziecku o każdym budynku, wyjaśnić jak ludzie przechodzą do samolotu i że lotnisko ma swoją straż pożarną, co ogromnie zainteresowało moich bliźniaków, którzy spytali czy my też możemy mieć przy domu swoją 😉

W książce zobaczymy dokładnie jak wygląda samolot wraz z przekrojem, byśmy mogli zrozumieć gdzie znajdują się bagaże, gdzie jest pilot a gdzie siedzą pasażerowie. Są też odnośniki z nazwami co pozwoli nam poznać podstawowe pojęcia.

Na niektórych stronach nie ma tekstu, znajdują się za to bardzo szczegółowe ilustracje z wieloma elementami. Można je wykorzystać do kilku zbaw na spostrzegawczość. Opisałam je podczas recenzji Wielkiej księgi gospodarstwa i Wielkiej księgi pojazdów TUTAJ.

W książkach są też wplecione historyjki. Wiadomo, że maluchy lubią utożsamiać się z innymi dziećmi dlatego jest to według mnie niezwykle ciekawy wątek. Historia w przypadku samolotu przedstawia dokładnie jak będzie podróżował chłopiec, od pokazywania biletu przez skanowanie bagażu (jak wiadomo to niezwykle stresujący moment nie tylko dla dzieci 😉 ) po sam lot i nawet odwiedziny w kokpicie pilotów!

Na samym końcu mamy wymienione wszystkie postacie oraz pojazdy, które można było znaleźć w książce. Jest to bardzo dobra praktyka, ponieważ możemy poćwiczyć z dziećmi i podsumować nazewnictwo, które było wymienione w książce oraz przypomnieć sobie co wydarzyło się przed chwilą.

„Moje pierwsze podróże pociągiem”

Książka „Moje pierwsze podróże pociągiem” ma podobną strukturę. Pokażemy dziecku jak wygląda dworzec, gdzie kupuje się pamiątki, gdzie można przechować bagaż. Na pewno będziemy musieli odpowiedzieć na mnóstwo pytań, dlaczego policjanci mają psa, dlaczego chłopiec biegnie za ptakami, co tam robią ptaki i po co tej pani kwiaty? Oznacza to mnóstwo rozmów, rozważań czyli bardzo wartościowo spędzonego czasu z dzieckiem! Pamiętajmy, że wspólne czytanie książek to nie tylko czas na poszerzanie słownictwa czy też przekazywanie wiedzy, ale też dbanie o relację i pielęgnowanie bliskości 🙂

W tej książce przedstawiona jest historia mamy z chłopcem, którzy odbywają podróż pociągiem. Dziecko może zobaczyć jak wygląda taki czas w pociągu, gdzie trzymamy bagaż, co podnosi konduktor aby oznajmić o początku podróży oraz gdzie pracuje maszynista.

Obie pozycje są kwadratowe, bardzo poręczne podczas trzymania i idealnie zmieszczą się do plecaka. Strony są kartonowe co ważne szczególnie gdy nasze maluchy jeszcze nie potrafią dobrze przewracać kartek lub mamy młodsze rodzeństwo 😉

Dodatkowo obie te książki są bardzo szczegółowo i za razem ładnie zilustrowane. Jest to dla mnie niezwykle istotne, ponieważ z jednej strony dziecko dokładnie widzi każdy detal, a z drugiej otaczamy malucha od początku pięknymi rzeczami, co jest według mnie (i Montessori) bardzo ważne.

Rabat

Dla czytelników bloga mam super rabat ! Na hasło kukumag otrzymujecie aż 20% rabatu na wszystkie książki wydawnictwa SAM. Myślę, że jest to świetny pomysł na prezent na Wielkanoc dla dziecka! Dodatkowo polecam skorzystać z rabatu i nabyć jeszcze Wielkie Księgi – piałam o nich TUTAJ. Jeśli spodziewacie się młodszego rodzeństwa to polecam Wam też „Dziecko w brzuchu mamy”. Z resztą wszystkie książki Wydawnictwa SAM są godne uwagi 🙂

A możecie je kupić tylko na stronie Wydawnictwa SAM. 

 

Miłej lektury.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.