Skip links

Kalendarz liniowy. KUKUTV

Pierwszy w nowym roku odcinek KukuTV, w którym prezentuje nasz kalendarz liniowy.

Witam Was serdecznie w nowym, 2020 roku!!

Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, jak najmniej chorób, a jeśli już się pojawią to żeby były krótkie 😉

Po przerwie świątecznej dzieci wracają do przedszkola, a my do pracy i do KukuTV.

Co to właściwie jest kalendarz liniowy?

To kalendarz, który obrazuje dzieciom, i pomaga zrozumieć, na czym polega upływ czasu. Dzięki temu, że tworzy on długą linię czasu łatwiej jest dziecku pojąć np. jak daleko jest do jego urodzin.

Mój kalendarz jest z delikatnymi grafikami, by było to neutralne i subtelnie wyglądało w pokoju.
Możecie go pobrać do druku z BIBLIOTEKI VIP, jeśli jeszcze z niej nie korzystaliście to zapiszecie się koniecznie tutaj -> ZAPIS DO BIBLIOTEKI.

Jak zamocować kalendarz?

Ja mocuję nasz kalendarz na plastry samoprzylepne, które można odczepić bez problemu od ściany i nie pozostawiają śladów.

Można użyć również masy mocującej, ale mi się nie podobają wypukłości, które pod nią powstają.

Jak korzystać z kalendarza?

Najlepiej jest wyciąć go tak by kolejne dni następowały po sobie i przykleić w dłuuugiej lini jedną stronę obok drugiej. Jeśli jednak nie macie miejsca to możecie je przykleić jeden miesiąc pod drugim, albo tylko wybrane najbliższe miesiące.

W związku z tym, że jest do papier możecie po nim rysować zaznaczając mijające dni i oznaczając święta i urodziny. My w tym roku postanowiłyśmy z Agatką korzystać z naklejek. W ten sposób oznaczamy zarówno mijające dni, jak również np. urodziny,

Podcast „Montessori przy kawie”

Nie wiem czy już widzieliście, ale wraz z Pauliną Zawadzką rozpoczęłyśmy nowy projekt – podcast, w którym rozmawiamy oczywiście o Montessori. W pierwszym odcinku prezentujemy Wam historię Marii Montessori. Myślę, że nawet jeśli macie już pewną wiedzę w temacie to warto posłuchać, bo przedstawiamy w nich sporo ciekawostek. Każdy odcinek zaczynamy od tzw. rozbigówki, gdzie opowiadamy o tym czym obecnie interesują się nasze dzieci i jakie książki, zabawki i pomoce są teraz na tapecie.

 

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.