Skip links

Kalendarz adwentowy dla dzieci 2016 – pliki do pobrania

Nigdy nie robiłam kalendarza adwentowego, jednak w tym roku w związku z tym, że Agatka jest już starsza postanowiłam to zmienić. Mój kalendarz ma 24 dni bo liczę od 1 grudnia ( choć powinnam od wczoraj 27. listopada- była pierwsza niedziela adwentu), wybaczcie mi tę nieścisłość, ale przy trójce dzieci i rozkręcaniu działalności i tak się cieszę, że udało mi się takowy stworzyć.

Ten kalendarz adwentowy dla dzieci 2016 możecie pobrać TUTAJ– w zamian za adres e-mail dostajecie ode mnie nie tylko kalendarz, ale i dostęp do biblioteki pełnej darmowych plików, które dla Was stworzyłam 🙂

1

2

Co potrzebujesz by wykonać kalendarz?

-kartki z zadaniami -pobierz TUTAJ

– nożyczki

-dziurkacz

-sznurek

-patyk

-kołek oczkowy

-kółka

-marker

-suszone jabłka ( lub inne smakołyki- moja córka je uwielbia)

Najpierw opisz każde kółko numerkami 1-24. Ja miałam akurat pozostałość po dekoracji z zeszłego roku, złote kółka ( kupione w Ikei).

3

Następnie wydrukuj zadania na każdy dzień i wytnij. Ja wydrukowałam je na turkusowym papierze. Później zwiń zadania w rulonik i daj do środka jakiś przysmak dla swojego dziecka, przy większej ilości dzieci musisz wydrukować większą ilość zadań 🙂 Zawiąż, zrób dziurkaczem oczko w złotym kółku i przewiąż.

4

5

6

Później zamocuj kołek oczkowy w ścianie. Na patyku zawieś zadania i przełóż przez oczko.

7

I tak oto masz kalendarz adwentowy dla dzieci ! Proste, tanie i inspirujące ! 🙂

8

9

10

11

13

 

Leave a comment

  1. A w jakim wieku jest Agatka? W zeszłym roku bałam się, że Franek nie będzie na tyle cierpliwy, żeby otwierać tylko po jednej paczuszce i wprowadziłam Magiczny Słoik, w którym codziennie pojawiała się kolejna niespodzianka :). Były to drobne przekąski, bo na zadania też było za wcześnie. Tym razem chcę to powtórzyć, ale niespodzianki będą w skrzynce pocztowej (żeby nie wyrabiać nawyku jedzenia słodkości przed śniadaniem i żeby zmobilizować do wychodzenia do przedszkola).

    1. Ma 2.5 roku, ale też będę zawieszała co dziennie jedno zadanie:) U nas są suszone jabłka bo po jednej czekoladce szukała by więcej , zresztą te jabłka po prostu uwielbia 🙂

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.