Skip links

Szyszkowa dekoracja – DIY- Zrób to sam

Wszędzie widać już migające światełka i powystawiane choinki, a u nas w domu skromna szyszkowa dekoracja. Minęła jesień i wypady do lasu podczas, których nazbierałyśmy z Otisówną mnóstwo szyszek. Głupio by było ich nie wykorzystać więc zrobiłam taką oto dekorację na drucianym wieszaku. Oczywiście za niewielkie pieniądze, choć z mocowaniem szyszek drutem było troszkę problemów.

Co jest potrzebne?

-szyszki

-druciany wieszak

-drut

-pędzel

-farby ( ja użyłam szarej i białej oraz złotej w sprayu)

1
Krok 1

Wyginamy wieszak tak by zrobić okrąg – okej, wiem mój wygląda jak po kilku głębszych, ale szyszki zamaskowały mój brak profesjonalizmu 😉

Krok 2

Malujemy szyszki i uważamy aby dzieci nie dotknęły farby po czym swoimi małymi palcami brudziły świeżo obity fotel…
2
Krok 3

Obkręcamy jak najniżej drut dookoła szyszki by go nie było widać jak powiesimy dekorację na ścianie.
3
Krok 4

Mocujemy szyszkę do wieszaka w dwóch miejscach.
4
Krok 5

Mocujemy resztę szyszek. Może się tak zdarzyć ( a raczej na pewno ), że nie wszystkie szyszki będą dobrze zamocowane przez drut, wtedy przytulamy inne szyszkowe koleżanki, tak by się „zakleszczyły” i wszystko powinno się ładnie trzymać.

5
6
7
8
9

Taka szyszkowa dekoracja nie wymaga dużego nakładu finansowego, ale trzeba było chwilę poświęcić aby całość dobrze zmontować. W przyszłym tygodniu pokażę jeszcze prostsze w wykonaniu zawieszki na choinkę. Tymczasem zapraszam na inne projekty Zrób to sam – DIY dla domu ! 


Jestem jednak ciekawa jak Wasze dekoracyjne przygotowania do świąt. Praca wre czy może nadal się inspirujecie?


 

Leave a comment

 1. Post comment

  http://shawa.blox.pl/html says:

  Myślę, że farba w sprayu byłaby lepszym rozwiązaniem.

  1. Zdecydowanie masz rację, ale ja użyłam tego co miałam akurat w domu. Farba w sprayu dokładniej wszystko pokryje, jednak cena też jest wyższa.

  2. Zdecydowanie masz rację, ale ja użyłam tego co miałam akurat w domu. Farba w sprayu dokładniej wszystko pokryje, jednak cena też jest wyższa

 2. Ale uroczy i łatwy w wykonaniu 🙂 powoli zabieram się za dekoracje, choinkę już ubrałam

  1. Ooo, ja jeszcze nie mam choinki ! Na razie szyszkowa dekoracja, ale mam już zrobione dekorację na choinkę i niedługo będą na blogu :)Również łatwe w wykonaniu 😉

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.