Skip links

WEEKEND TRIP #1

Wyspa Čiovo

 

Z okazji urodzin naszego kolegi postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę na wyspę Čiovo. Szukaliśmy miejsca, gdzie nie spotkamy wielu turystów i uwierzcie mi, że warto pojechać autem kawałek dalej aby od nich uciec. I tak znaleźliśmy pustą, przepiękną plażę. Nie powiem gdzie bo na pewno tam wrócę i nie chcę spotkać nikogo prócz Chorwatów. Przechodząc do mojego ulubionego tematu muszę stwierdzić, że nie ma nic piękniejszego niż mięso z grilla spożyte nad morzem i oczywiście w świetnym towarzystwie! Nie wspomnę już o Panu „Soplicy”, który również dotrzymywał nam towarzystwa;) Ponieważ pogoda w Chorwacji ma się teraz bardzo dobrze noc spędziliśmy pod gołym niebem. Chyba nie muszę dodawać jak pięknie jest być budzonym przez fale morza a nie wredny budzik.

Rady dla marzących o takiej wycieczce: rusz dupę i jedź. Wymówki o pieniądzach to żadne wymówki. Od czego jest plaża, couchsurfing czy autostop? Nie trzeba jeść obiadu w restauracji, buła z piekarni i oliwki też są bardzo sycące. W Chorwacji znajduje się pełno fast food-ów, jedzenie szybkie i zdrowe – kanapka z warzywami i mięskiem, ale prawdziwym, smażonym na miejscu. Koszt takiej przyjemności od 12-20 HRK.

ciovo 1
ciovo 2
ciovo3
Ciovo 5
Ciovo 4
Ciovo 6
Ciovo 7
Ciovo 8
Ciovo 9
Ciovo 10
Ciovo 11

Leave a comment

  1. Hi Kasia!
    My name is Amy and I’m with Dwellable.
    I was looking for fun and authentic posts about Ciovo to share on our travel site, when I stumbled across your blog…If you’re open to it, shoot me an email at amy(at)dwellable(dot)com.
    Hope to hear from you soon!
    Amy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.