Skip links
prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

„Prawdziwi strażacy” – wszystko co chcecie wiedzieć o strażakach w jednym miejscu + RABAT

Zawód strażaka to jeden z najciekawszych zawodów na świecie. Chyba nie ma dziecka, które choć przez chwile nie fascynowało się strażakami. Dlaczego? Bo nie ma nic ważniejszego niż ratowanie życia! Jednak prawdziwi strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów…

Gdy pobieżnie śledzimy rynek książek dla dzieci wydaje nam się, że są już pozycje na każdy temat. W sumie dużo w tym prawdy, jednak gdy zaczniemy się czymś naprawdę interesować okazuje się, że znalezienie szczegółowych informacji w odpowiedniej dla dzieci formie jest bardzo trudna.

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

Książki wyjątkowe

Kiedy przygotowywałyśmy pakiet aktywności o strażakach chciałyśmy zawrzeć tam jak najwięcej informacji. Poświęciłam więc mnóstwo czasu na wyszukiwanie ich. Nie było to proste – okazało się wtedy, że zawód strażaka bywa owiany tajemnicą 😉 Trochę sobie oczywiście żartuję, ale naprawdę żałuję, że nie miałam wtedy dostępu do tej książki. „Prawdziwi strażacy” z serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?” Wydawnictwa SAM to pozycja naprawdę wyjątkowa.

Jak wszystkie książki z tej serii ma bardzo atrakcyjną formę, jest pełna okienek i ciekawostek. Jest wręcz naszpikowana informacjami, ale podanymi w bardzo przystępny dla dzieci sposób. Konkretnie, rzeczowo, momentami szczegółowo, ale przy tym interesująco! Sama forma książki z wieloma okienkami o bardzo ciekawej formie przyciąga uwagę. A czytając tę książkę dużo się z niej dowiemy, nawet jako dorośli. A dzieci z pewnością będą mogły błyszczeć swoją wiedzą.

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

W książce mamy 11 głównych rozdziałów:

 • Czym zajmuje się straż pożarna?
 • Jak wygląda dzień w remizie?
 • Jakie wyposażenie jest potrzebne do akcji?
 • Jak wygląda pluton gaśniczy?
 • Jak się gasi pożar?
 • Kto sprząta po akcji gaśniczej?
 • Gdzie naprawia się wyposażenie?
 • Jak działa centrum powiadamiania ratunkowego?
 • W czym jeszcze pomaga straż pożarna?
 • Czy straż pożarna działa także w innych krajach?
 • Jak zachować się w nagłym wypadku? (najważniejsze!)
 • Jak zostać strażakiem?

Każdy z tych tematów potraktowany jest bardzo wyczerpująco. A jako prezent otrzymujemy wielki plakat formatu A2 prezentujący nowoczesne pojazdy strażackie!

Cała ta książka jest oczywiście bardzo ładnie narysowana, z dbałością o  najmniejsze detale. Każdy miłośnik wyszukiwania szczegółów znajdzie tu dla siebie przestrzeń do eksploracji. Przygotujcie się więc na wieeeleee pytań i długi czas czytania, oglądania i wyszukiwania coraz to nowych elementów i ciekawostek.

Jest to książka oznaczona 3+. Idealnie nada się dla przedszkolaków, ale i dzieci w wieku wczesnoszkolnym znajdą w niej dużo ciekawych dla siebie informacji (w sumie te dzieci 25+ też 😉 ).

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

Bezpieczeństwo to podstawa

Myślę, że warto sięgnąć po książkę „Prawdziwi strażacy” również dlatego, że dotyczy ona naszego bezpieczeństwa. Każde dziecko powinno wiedzieć jak o nie zadbać, jak zachować się w trudnej, zagrażającej życiu sytuacji. Jeśli będzie ono świadome jak działa cały system i co się stanie po wezwaniu straży pożarnej na pewno będzie mu/jej łatwiej zadzwonić po pomoc i odpowiednio się zachować.

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

prawdziwi strażacy wydawnictwo sam

Tak, to książka, która może pomóc dzieciom dbać o swoje bezpieczeństwo i życie. A czy jest coś ważniejszego?

Jak wszystkie książki z serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?”, „Prawdziwi strażacy” dołączają do kukumagowej kategorii „must have na półce przedszkolaka”.

Książka ta jest oczywiście objęta patronatem Kukumag, i w związku z tym tradycyjnie mam dla Was rabat. Aż 20% na WSZYSTKIE książki dla dzieci z Wydawnictwa SAM. By z niego skorzystać wystarczy w dniach od 12 do 22 listopada wpisać w koszyku hasło KUKUMAGPOLECA

KUP TUTAJ: www.wydawnictwosam.pl

Pobierz QUIZ do książki „Prawdziwi Strażacy”

Rabat obowiązuje do 22.11.2021 obejmuje wszystkie książki dla dzieci, nie obejmuje pakietów.

Dźwięk syreny dobiegającej z wozu strażackiego przyprawia wszystkich o dreszcze. Dzieci dodatkowo są bardzo podekscytowane ponieważ strażacy to ludzie, którzy ratują innych podczas pożaru! Warto zaznajomić ich bliżej z tematem straży pożarnej a z pomocą przychodzi nam książka @wydawnictwosam_pl „Prawdziwi strażacy”, którą patronujemy 😍 Jest to pozycja z serii „Dlaczego?Kiedy?Jak?”

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.