Skip links

„Odkrywamy kosmos” i „Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać?” – nowe książki w serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?” + RABAT

Nowe książki z Wydawnictwa SAM to zawsze powód do radości. Kolejne tomy serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?” są (jak zwykle) bardzo ciekawe, wydane z dbałością o najmniejszy detal i bardzo, ale to bardzo wartościowe. Zarówno „Odkrywamy kosmos” jak i „Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać” to 'must have’ na półkach wszystkich przedszkolaków.

„Po co Wam te wszystkie książki?”

Zastanawialiście się kiedyś jakie wartości wnoszą książki do życia dzieci? Nie chodzi mi tylko o wiedzę, na tym wszyscy się skupiają. Jednak książki to w życiu ludzi, a szczególnie dzieci coś znacznie ważniejszego. To jak wiele potrzeb może zaspokoić czytanie naprawdę robi wrażenie!

Po pierwsze więź!

Wspólne czytanie może wspaniale budować więź między dziećmi i rodzicami/opiekunami. Te wspólne wieczory wypełnione opowieściami, ale też książkami edukacyjnymi, które skłaniają do rozmów, rozważań, zadawania pytań… odkrywania całkiem nowych światów, rozwijania wyobraźni.

Pasja!

To w książkach po raz pierwszy dzieci mogą się spotkać z całkiem nieznanymi tematami, które często później poszerzają, rozwijają i pobudzają je do działania. Książka czytana w wieku przedszkolnym może być początkiem pasji na całe życie.

Pewność siebie

Myślę, że każdy rodzic pragnie wychować dziecko pewne siebie, z wysokim poczuciem własnej wartości. Tak, książki mogą bardzo pozytywnie wpływać na rozwój tych obszarów. Czytając możemy rozwijać nowe kompetencje i… wiedzę. Owszem, możemy (i powinniśmy!) dzieciom powtarzać, że są mądre, jednak jak wiadomo uczymy się przede wszystkim przez doświadczanie. Dlatego też, nawet dla trzylatka, bardziej budująca będzie możliwość podjęcia dyskusji z dorosłym o budowie kosmosu, układzie słonecznym czy też o gatunków rekinów. Każdy już chyba widział ten obrazek:

źródło: www.totylkoteoria.pl

 

Wiadomo, to żart, a jednak możliwość rozmowy z dorosłymi jak równy z równym bardzo wspiera budowanie poczucia własnej wartości.

Z listy potrzeb NVC można wymienić jeszcze wiele więcej, jak choćby: kompetencje, wyzwania, uczenie się, poczucie sprawczości, rozwoju, stymulacji, zabawy, inspiracji. Naprawdę jest tego wiele. Dlatego właśnie warto otaczać dzieci książkami, dawać im możliwość wyboru. Czytać im i rozmawiać o tym czego się dowiedzieliśmy, a to na pewno zaowocuje w dorosłym życiu. Nawet jeśli już nie będą wtedy pamiętać, że Zauropody pojawiły się we wczesnej jurze i mierzyły nawet 60 metrów 😉

Książki wyjątkowe

A wracając do nowych książek Wydawnictwa SAM, bo to o nich dziś miałam pisać… Co w nich wyjątkowego? Chciałoby się rzec – wszystko.

Mają rzadko spotykaną formę z wbudowaną spiralą, co ułatwia rozkładanie książki na płasko i umożliwia umieszczanie dodatkowych ruchomych elementów. A tych elementów jest tu naprawdę dużo. Okienka z ciekawostkami, ale też takie zmieniające perspektywę obrazków czy bieg historii, a także tarcze do przekręcania. Wszystko to bardzo przemyślane, precyzyjne i co ważne… interesujące.

Język, którym książki są napisane nie powinien dziwić, a jednak zaskakuje i zachwyca. Dlaczego? Bo są napisane naprawdę ładnie w przystępny dla dziecka sposób. To jedne z tych książek, które nawet dorosły czyta z największą przyjemnością, a dziecko ma szansę chłonąć piękną, naturalną polszczyznę. Marzy mi się by wszystkie pozycje dla dzieci były pisane w tak ładny sposób.

„Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać”

Jest to pozycja z serii „Dlaczego? Kiedy? Jak? JUNIOR” kierowana do dzieci 2+. Myślę, że to dobra propozycja dla maluchów zaczynających życie wśród innych dzieci, czy to w żłobku, przedszkolu czy też rodzinie.

Jednak nie tylko. Często też dla przedszkolaków przydaje się przypomnienie po co nam są zasady, jak można współpracować z innymi, wspierać się wzajemnie i dlaczego to takie istotne.

Rozwiązywanie konfliktów, szacunek dla siebie i innych, pomoc. To wszystko bardzo ważne tematy dla każdego przedszkolaka. Później z pewnością będą procentować w szkole. Świetnie sprawdza się jako zalążek rozmowy na te codzienne tematy.

Książka ta jest mniejsza niż te z serii głównej, bardzo wygodna dla małych rączek.

„Odkrywamy kosmos”

Znacie to powiedzenie, że książek o kosmosie nigdy zbyt wiele? Nie? Może dlatego, że zrodziło się w mojej głowie 😉 A tak poważnie to chciałabym, żeby wszystkie książki dla dzieci trzymały tak wysoki poziom! By ich język i treść były rzeczywiście dostosowane do czytelnika. Bez zbyt skomplikowanych teorii, ale też bez zbędnego infantylizowania. Po prostu idealnie dla przedszkolaków, ale myślę, że i dzieci wczesnoszkolne znajdą tu treści ciekawe dla siebie.

Mnóstwo ciekawych informacji, bardzo ładna, przejrzysta szata graficzna, a także realistyczne, szczegółowe ilustracje… myślę, że możemy to już uznać za znak rozpoznawczy Wydawnictwa SAM.

Okienka i elementy przesuwane w książce nie są tylko atrakcją, one naprawdę ułatwiają zrozumienie tematu i pozwalają spojrzeć głębiej.

Myślę, że jeśli miałabym wybrać tylko jedną książkę o kosmosie dla przedszkolaków to byłaby właśnie „Odkrywamy kosmos”, bo jest ona wyjątkowo ciekawa i atrakcyjna dla dzieci.

 

Mam też dla Was małą niespodziankę, coś co może Wam się przydać, aby urozmaicić pracę z książką „Odkrywamy kosmos”! QUIZ dla Waszych dzieci! POBIERZ QUIZ i sprawdźcie ile zapamiętaliście z książki: POBIERZ

Oczywiście, w związku z tym, że Kukumag objął tę książkę patronatem, mam dla Was specjalny rabat. Aż 20% na WSZYSTKIE książki dla dzieci z Wydawnictwa SAM. By z niego skorzystać wystarczy w dniach od 22 października do 2 listopada wpisać w koszyku hasło KUKUMAGPOLECA

KUP TUTAJ: www.wydawnictwosam.pl

Rabat obowiązuje do 2.11.2021 obejmuje wszystkie książki dla dzieci, nie obejmuje pakietów.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.