Skip links

8 faktów o mnie

Na Instagramie powstała gra, w której ludzie nominują siebie nawzajem do napisania 8 faktów o sobie. Myślę, że dla wielu osób może to być ciekawe, szczególnie jeśli zaczynacie dopiero przygodę z Kukumag 🙂

FAKT 1

W czasach przed dziećmi tak naprawdę to nigdy nie potrafiłam z dziećmi rozmawiać. Mówiłam zazwyczaj do nich tak samo jak do dorosłych. To powodowało, że dużo dzieci zawsze chciało się ze mną bawić 😀 Dziwne hehe. Obecnie odbijam sobie przy Tymku i potrafię siedzieć długo i go zabawiać, czasem nawet przesadzając z używaniem „dziecięcego języka” 😛

FAKT 2

W liceum prawie kiblowałam przez język niemiecki a obecnie mieszkam w Niemczech! Los potrafi płatać figle 😉 Nadal jeszcze sporo mi brakuje aby mówić w tym języku płynnie jednak będąc dłużej w Polsce gdy nagle słyszę kogoś, kto mówi po niemiecku robi mi się tak miło, jakbym była w domu. Wiele osób zastanawia się, czy osiądziemy w Niemczech na stałe. Widząc jak los płata figle a świat robi z nas wariatów to nic nie stawiam za pewnik.

FAKT 3

Mieszkałam w Chorwacji przez rok podczas wymiany Erasmus. Byłam już wtedy mężatką, pojechaliśmy na Ersmusa od razu po naszym ślubie i można by rzec, że mieliśmy rok miodowy, choć trzeba było się uczyć. Okazało się, że Chorwaci to naprawdę wspaniali ludzie. Dużo podróżowaliśmy po Bałkanach autostopem poznając przy tym niesamowite historie i niesamowitych ludzi. Nie mogę się doczekać kiedy znowu tam pojadę i pokażę te krajobrazy moim dzieciom.

FAKT 4

W pierwszą podróż auto stopem pojechałam do Holandii z moimi dwoma koleżankami i w dodatku spałyśmy u obcych ludzi na Couchsurfingu. Byłam już wtedy na studiach architektonicznych i była to podróż po budynkach. Zrobiłyśmy sobie mapę budowli które chcemy zobaczyć i jeździłyśmy według tego po miastach. Dało nam to dużo radości ponieważ poznałyśmy dzięki temu miast z zupełnie innej strony. To było naprawdę super doświadczenie. Wiele osób obawiało się naszej podróży jednak naprawdę było bezpiecznie i nie odczułyśmy że coś nam się może przydarzyć.

FAKT 5

Pozostając w temacie autostopa to właśnie podczas jednej z podróży w Polsce mój Paweł tak mi się oświadczył. Uklęknął na autostradzie i poprosił mnie o rękę <3 Pamietam jak zaczęłam skakać z radości i wszystkie auta, które nas mijały trąbiły. Później zatrzymała się ciężarówka z mrożonkami i nas podwiozła do Wrocławia, o taki romantyzm 😉

FAKT 6

Przez mój perfekcjonizm o mały włos nie poszłam zdawać na studia architektoniczne… Uważałam, że nie dość dobrze potrafię rysować i poduczę się i dopiero pójdę na egzamin za rok. Wtedy mój brat powiedział ostro, że ma ruszyć d… bo jak nie to 83#%*& i poszłam, zdałam  i stwierdziłam później, że zawsze należy próbować bo mamy mnóstwo zahamowań które nas blokują do działania. Do dzisiaj dziękuję za to bratu

FAKT 7

W podstawówce spotkałam się z pierwszym hejtem 😉 Kolekcjonowałam czasopisma „Zwierzaki” i „Wally zwiedza świat”, czytałam każdy egzemplarz po kilka razy, rysowałam, robiłam plakaty… Jedna koleżanka z podstawówki kupowała wtedy jakieś typowo babskie gazetki, które dla mnie były nudne, moja inność jej przeszkadzała. Pamiętam, że czułam się przez to źle, z perspektywy czasu widzę, że moje gazetki były bardziej wartościowe niż owej koleżanki jednak wtedy nie potrafiłam się postawić i powiedzieć co myślę.

FAKT 8

Podczas studiów zawsze pracowałam. Najpierw biegałam po rusztowaniach i pracowałam przy konserwacji zabytków, to była fantastyczna praca! Później zaczęłam udzielać korepetycji z Autocada, od zawsze miałam smykałkę do programów komputerowych. Nie było by w tym nic dziwnego  gdyby nie to, że korepetycji udzielałam od pierwszego roku studiów i musiałam zmyślać moim uczniom, że juz piszę magisterkę bo byłabym mało wiarygodna… Wtedy też odkryłam jak bardzo lubię i umiem uczyć innych.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.