Skip links

Prezenty świąteczne dla dzieci w każdym wieku + RABATY

Nie wiadomo kiedy zagościł u nas grudzień, a to znak, że wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wiem, że wiele z Was czeka na naszą subiektywną selekcję prezentów. W tym roku będą to bardzo różne rzeczy, w bardzo różnych cenach, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie, a właściwie dla dziecka 😉

Zabawki dla niemowląt

Zacznijmy od najmłodszych. Wybierając zabawki dla maluchów szczególną uwagę powinniśmy zwracać na bezpieczeństwo materiałów, z których są wykonane. Bio bawełna, naturalny kauczuk, jakościowe drewno i naturalne barwienie. Takie właśnie produkty dla Was wybrałam 🙂

 1. Miękka grzechotka Lama, Kikadu 
 2. Ażurowa piłka z naturalnego kauczuki, Hevea
 3. Przytulanka-kocyk Lisek, Kikadu
 4. Grzechotka Rybka, Grimm’s
 5. Tęczowe perełki, Grimm’s
 6. Wańka-wstańka Panda, Kikadu
 7. Drewniane autko, Grimm’s
 8. Pozytywka chmurka, Kikadu

Drewniane zabawki

Nie ukrywam, że do zabawek drewnianych mam słabość. Wybrałam dla Was te wyjątkowo piękne, ALE co ważne (!) takie, które poza walorami estetycznymi są też BARDZO interesujące dla dzieci, bo to przecież o dzieciaki przede wszystkim chodzi.

W tym roku chcę Wam szczególnie zwrócić uwagę na dwie wyjątkowe marki: Grimm’s i Tender Leaf Toys.

Grimm’s jest to firma, która od 1978 roku produkuje w Niemczech kultowe już drewniane zabawki. To co je wyróżnia to naturalność, prostota, piękno oraz najwyższa jakość. Projektanci czerpią inspirację z pedagogiki Montessori i waldorfskiej. Tworzą zabawki, które pozwalają rozwijać się dziecięcej wyobraźni i pobudzają kreatywność. Są to tzw. zabawki „open-ended” czyli nienarzucające rozwiązań. Rozwijające kreatywność i wyobraźnię. Wszystkie zabawki są produkowane w europejskich manufakturach, z szacunkiem dla pracowników, ale również drzew i dbałością o jak najmniejszą ilość odpadów. Produkty barwione są naturalnymi barwnikami i impregnowane naturalnymi olejami, dzięki temu są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci, które biorą wszystko do buzi.

Tender Leaf Toys produkuje zabawki z wyjątkowo wytrzymałego drzewa kauczukowego, które pochodzi z Indonezji. Dbając o zrównoważony rozwój planety i ochronę środowiska naturalnego w miejsce każdego wykorzystanego do produkcji drzewa sadzi kolejne. Malowane są one natomiast bezpiecznymi, delikatnymi farbami dzięki czemu drewno zachowuje naturalny wygląd i widoczną strukturę. Poza kwestiami produkcyjnymi firma dba o piękny design i zaskakuje pomysłami, którymi zdecydowanie się wyróżnia. Nawet klasycznym zabawkom potrafią nadać piękny, nowoczesny sznyt.

 1. Bezsprzecznie królowa drewnianych zabawek 12-elementowa tęcza Grimm’s
 2. Kolorowa układanka oraz gra logiczna dla dorosłych Kukumag
 3. Tęczowe miseczki Grimm’s
 4. Drewniane pudełka Grimm’s
 5. Klocki geometryczne 74 elementy
 6. Mini wieże Grimm’s
 7. Tęczowi przyjaciele w miseczkach Grimm’s
 8. Klocki i gra logiczna Kwadrat kreatywności Grimm’s
 9. Układanka magnetyczna Grimm’s
 10. Korale do nawlekania i dekoracji Grimm’s
 11. Kaczuszka do ciągnięcia i układania Hevea
 12. Duże, designerskie auto Mon Petit Art

 1. Kulodrom bambusowy 98 elementów, Bamboo Planet
 2. Drewniane klocki dla najmłodszych Tender Leaf Toys
 3. Drewniane pojazdy budowlane Tender Leaf Toys
 4. Przebijanka Sowa, Scratch
 5. Gra zręcznościowa, Balansujący biegun polarny, Tender Leaf Toys
 6. Kolorowy paw Tender Leaf Toys
 7. Drewniane figurki – zwierzęta morskie, Tender Leaf Toys (dostępne są również zwierzęta gospodarskie, dinozaury, safari i leśne)
 8. Drewniana stacja kosmiczna – Życie na Marsie, Tender Leaf Toys
 9. Drewniana rakieta kosmiczna, Tender Leaf Toys
 10. Zestaw mały lekarz, Scratch
 11. Drewniana kawiarenka, Tender Leaf Toys

Kreatywne i artystyczne

Większość dzieci ma w sobie coś z małego artysty. Warto tego kreatywnego ducha wspierać i rozwijać. Na pewno pomogą w tym wyjątkowe akcesoria i zabawki. Warto pamiętać, że zajęcia artystyczne świetnie wpływają na rozwój m.in. motoryki małej, precyzji i koncentracji uwagi. A otaczacie dziecka pięknem jest niezwykle ważne, pisała o tym sama Maria Montessori.

 1. Zestaw artystyczny „malowanie brokatem” Syrenki, Box Candiy
 2. Dzikie zwierzęta dżungli, Studio ROOF
 3. Woskowe sznureczki Wikki Stix
 4. Olbrzymi motyl, Studio ROOF
 5. Kolaż dinozaury, Mon Petit Art
 6. Zestaw artystyczny Lama i pompony
 7. Piękny Koń, Studio ROOF
 8. Kolekcja owadów, Studio ROOF
 9. Girlanda Wyprawa polarna, Mon Petit Art

Sportowe

Myśląc o dzieciach nie możemy zapomnieć o ruchu i rozwoju motoryki dużej. Tym razem wybrałam dla Was akcesoria i zabawki dość małych rozmiarów by można było korzystać z nich bez problemu również w domu oraz akcesoria dla małych pływaków (licząc na jak najszybsze otwarcie basenów 😉 )

 1. Wstążka do gimnastyki i tańca, BS Toys
 2. Deska do balansowania graded, Gakker
 3. Rzutki magnetyczne Rafa koralowa, Scratch
 4. Gra zręcznościowa Kendama, BS Toys
 5. Gra Puszki, BS Toys
 6. Duży latawiec Tęcza, BS Toys
 7. Rurka do nurkowania Rekin, Bling2O
 8. Okularki do pływania Dinozaur, Bling2O
 9. Maska do pływania z brokatem i gwiazdkami, Bling2O
 10. Rurka do nurkowania Syrenka, Bling2O
 11. Gra podwodne memory, BS Toys

Przyrodnicze

To szczególnie ciekawe rzeczy dla małych wielbicieli przyrody. Akcesoria, które uatrakcyjnią Wasze spacery i wyprawy umożliwiając bardziej wnikliwą obserwację i badanie natury, ale także otaczanie się elementami z naturą związanymi. Dodatkowo dzieci kochają się przebierać i odgrywać role więc zabawne przebrania zwierzaki czy zabawa w paleontologa na pewno sprawią im dużo radości 🙂

 1. Lornetka, Navir
 2. Zestaw do obserwacji, Navir (w skład zestawu wchodzi: przenośny mikroskop z lupą powiększającą x20 i x40, poręczna lupa powiększającą x3 i x7 z możliwością postawienia dzięki składanej podpórce, dwukomorowy przeźroczysty pojemnik z lupą powiększającą x2 i x4 z wbudowanym lusterkiem)
 3. Projektor Dżungla, Scratch
 4. Opaska – maska Żyrafa, Grimini
 5. Wykopaliska – dinozaur z jaja, Bones&More
 6. Maska Anchiceratops, Grimini

Klocki, układanki i puzzle

Zaczynając opis każdego z działów chciałam napisać „to ulubione zabawki moich dzieci”, tak samo i tutaj. Różne klocki i układanki zajmują moim dzieciom bardzo dużo czasu. Ja to bardzo doceniam, bo przy tym się wyciszają i skupiają najlepiej. Ważne by były one ciekawe, a wiadomo, że tylko takie Wam polecam 😉
Naszym tegorocznym odkryciem zdecydowanie są klocki Plus-Plus, które ćwiczą motorykę małą, precyzję, koncentrację i dają ogromne możliwości dla dzieci (i nie tylko) 🙂 Wersja mini jest świetna dla starszych dzieci, a midi dla maluchów, które jeszcze nie potrafią tak precyzyjnie działać i biorą rzeczy do buzi.

 1. Plus-Plus Mini 500 szt. biżuteria brokatowa
 2. Plus-Plus Midi 60 szt. puzzle obrazkowe
 3. Plus-Plus Mini 480 szt. – Wóz strażacki i strażacy
 4. Puzzle konturowe Triceratops, Madd Capp
 5. Puzzle konturowe Pingwin, Madd Capp
 6. Plus-Plus Mini 600 szt. w walizeczce (pastelowe i neonowe)
 7. Plus-Plus Mini – tuba żyrafa 100 szt.
 8. Puzzle Tukan i gekon 100 el., Scratch
 9. Puzzle konturowe Wieloryb 60 el., Scratch 
 10. Plus-Plus Mini – 1200 szt. 

Gry

Gry to zawsze temat rzeka. Mogłabym stworzyć na ich temat pewnie z 10 taki postów, bo jest ichmnóstwo i są baaardzo wartościowe. Uczą dzieci postępowania wg. zasad, czekania na swoją kolej, logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji i wielu innych kompetencji. By ułatwić Wam zadanie wybrałam 4 gry, które są u nas absolutnymi hitami!

 1. „Znajdź kolorową rybkę” Scrach – gra polega na znalezieniu rybki w kolorach, które nam wypadną na kostkach. Ma świetne stopniowanie trudności, bo można losować jedną, dwoma lub trzema kostkami.
 2. „Robaczki”, Scrach – kolejna gra na spostrzegawczość. Tym razem szukamy tylu podanych robaczków ile wylosujemy oczek na kostce. Możemy wprowadzić element klepsydry i rywalizacji w czasie.
 3. Zamek i szklane kulki, BS Toys – szklane kulki trzeba pokierować w taki sposób by przetoczyły się przez najwyżej punktowane drzwiczki.
 4. Układanka Wieża, BS Toys – to układanka lewopółkulowa, którą możemy wykorzystywać też do gry w trzy osoby. Kto zapamięta najwięcej elementów z karty?

Pomoce edukacyjne

A dla tych, dzieci, które interesują się aktualnie literkami, czytaniem czy liczeniem mamy coś specjalnego. Ciekawe pomoce edukacyjne, które uprzyjemnią naukę i sprawią, że będzie łatwa i skuteczna.

Tutaj z pomocą przychodzą nam niezawodne KUIKI. Pomoce Montessori i te inspirowane metodą.

Ruchomy alfabet

Jeden z pierwszych kroków do nauki pisania wg. Montessori. Wspaniała pomoc dla dzieci zainteresowanych literkami.

 

 

Alfabet żłobiony

Ta wersja da nam możliwość zabaw sensorycznych alfabetem. Możemy wodzić po literach palcem, wypełniać ciastoliną i czymkolwiek Wam się spodoba.

 

 

 

 

Tabliczki Matematyczne

Dzięki nim dziecko uczy się cyfr i przeliczania. A wtykanie kołeczków jest zawsze frajdą, szczególnie dla młodszych dzieci.

 

 

Tablica matematyczna

To już pomoc dla trochę starszych dzieci, które  znają cyfry i przeliczają. Pomaga ona w nauce dodawania i odejmowania w zakresie 20.

 

 

 

 

Stajenka Bożonarodzeniowa

Jeśli święta Bożego Narodzenia to oczywiście nie może zabraknąć stajenki! Śliczna, minimalistyczna wersja wraz z 12 figurkami będzie wspaniałą dekoracją oraz towarzyszem zabaw. Nie tylko w okresie świątecznym.

 

 

Interaktywne

Szukałam też zabawki/pomocy, która byłaby interaktywna, ale mimo to ciekawa i wartościowa. I udało mi się! Albik to super wybór dla dzieci od 3 do nawet 10 lat. Na czym to polega? Albik to zestaw książek i np. puzzli oraz MÓWIĄCE PIÓRO. Przykładając w odpowiednim miejscu Albika dziecko usłyszy nagranie. Sprawdza się to świetni przy czytaniu książek, ale może również odtwarzać np. Dźwięk instrumentów muzycznych czy piosenek. Sprawdzi się też jako wsparcie nauki języka angielskiego. Co więcej, samego pióra możemy używać jako odtwarzacza mp3 i podłączyć do niego słuchawki. Asortyment książek jest bardzo duży i zadowoli dzieci w różnym wieku.

 1. Mówiące pióro Albik
 2. Piosenki dla dzieci
 3. Człowiek i przyroda
 4. Świat zwierząt
 5. Dinozaury
 6. Wszechświat
 7. Ciało Człowieka
 8. Język angielski

I wiele, wiele więcej:)

Rabaty

Oczywiście mam dla Was specjalne rabaty!

W Mokopico na hasło kukumag otrzymacie 10% rabatu.

W Gakker 10% na hasło kukumagpoleca

W Baby&Travel 10% na hasło kukumag poleca na wybrane marki ( Rex London, Jellystone, Jeune Premier, Kikadu, Havea, Grimm’s, Dolce, B.Box.)

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.