Skip links

Książki dla rodziców na temat Montessori – PODCAST odc. 18

W 18 odcinku podcastu Montessori przy kawie Paulina wraz z Martą Lewkowicz opowiadają o tym po jakie książki na temat pedagogiki Montessori (i nie tylko) warto sięgnąć.

Podcastu możesz posłuchać w :

Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z pedagogiką Montessori, byłam zagubiona, podejrzewam że podobnie jak aktualnie wielu z Was. Nie wiedziałam gdzie zajrzeć, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, a strony Internetowe i blogi wprowadzały do mojego umysłu jedynie chaos. Pierwszą odczuwalną zmianą było dla mnie sięgnięcie po książkę Pani Małgorzaty Mikszy „Zrozumieć Montessori”, była to w tamtym czasie najbardziej przystępna pozycja i jedna z pierwszych na rynku, opowiadających o metodzie Montessori. Dziś książek o tej pedagogice mamy już bardzo dużo na rynku, w tym oczywiście mnóstwo niezwykle ciekawych pozycji napisanych przez samą Marię Montessori. W poniższym odcinku, wysłuchacie moją rozmowę z Martą Lewkowicz, na temat polecanych przez nas książek. Opowiemy o tym, co można w poszczególnych tomach znaleźć, co my same z nich wyciągnęłyśmy, jak się je czyta i od czego warto zacząć, a co jest zdecydowanie dedykowane starym wyjadaczom, siedzącym w temacie od dłuższego czasu. Serdecznie zapraszamy!

Książki polecane w podcaście:

Zapraszamy Was do obserwowania Instagrama podcastu „Montessori przy kawie”


Wciąż możesz dołączyć do kursu Dom w stylu Montessori!

 

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.