Skip links

Czytam sobie – idealna seria do nauki czytania KUKUTV

Pokazywałam Wam ostatnio różne aktywności wprowadzające dziecko w świat liter. Gdy dziecko już je pozna pojawiają się kolejne pytania: „jakie książki wybrać jako pierwsze?”, „czy to nie będzie za trudne?”, „Czy to nie zniechęci jej/jego do samodzielnego czytania?”.

Z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Egmont, które wśród swoich propozycji ma super serię książek „Czytam sobie”.

To co wyróżnia ją na tle innych lektur tego typu to bardzo jasne stopniowanie trudności. Już na okładce każdej z książeczek mamy oznaczony poziom trudności:

Poziom 1 – składam słowa. W tekście jest 150-200 wyrazów, krótkie zdania i ćwiczenia głoskowania

Poziom 2 – składam zdania. 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania i ćwiczenia sylabizowania

Poziom 3 – połykam strony. 2500-2800 wyrazów, dłuższe i bardziej złożone zdania i dodatkowo słownik trudnych wyrazów.

Książki te charakteryzują się dużą i wyraźną czcionką na białym tle co wcale nie jest takie oczywiste w wydawnictwach dla dzieci, a ułatwia samodzielne korzystanie. Dla uatrakcyjnienia w każdej książce znajdziemy też naklejki, które można wykorzystać np. w pracach plastycznych na temat danej książki.

Jak wiecie, wybierając książki dla dzieci zawsze bardzo dużą wagę przykładam do estetyki. I tutaj Egmont stanął na wysokości zadania! Książki są bardzo ładnie napisane, a do współpracy zaproszono świetnych ilustratorów.

Seria „Czytam sobie” porusza bardzo różne tematy. Mi szczególnie do gustu przypadły oczywiście pozycje „eko”, poruszające kwestię ekologii i dbania o środowisko.

Są też książki wydane z okazji 100-lecia niepodległości Polski np. o Romanie Dmowskim, ale też o Mikołaju Koperniku czy Batmanie 😉 myślę, że każdy mały czytelnik znajdzie dla siebie coś ciekawego. A interesujący temat jest niezwykle ważny by zachęcić dziecko do czytania, bo ma to być przede wszystkim przyjemność.

Pełen katalog książek z tej serii znajdziecie w sklepie wydawnictwa Egmont.

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.