Skip links

Girlanda zwierzęta leśne – dekoracja do pokoju dziecka – POBIERZ!!

Jeszcze niedawno było lato, a obecnie pogoda zmieniła się nieodwracalnie, przynajmniej u nas. Czas rozpocząć jesień z przytupem wypełnić dom zapachem ciasta dyniowego ,  wyposażyć dzieci w dobre kalosze i….powiesić nową girlandę!
A tym razem girlanda ze zwierzętami leśnymi!

Pobierz girlandę zapisując się do biblioteki VIP 

Gdy rozpoczynamy kolejną porę roku staram się zorganizować dzieciom zajęcia z wykorzystaniem darów natury, tak jest też teraz. Przygotowałam dla nich mały kącik tematyczny, i oprócz gromadzenia tam dużej ilości kasztanów będziemy pracować na różnych ciekawych materiałach – ale o tym opowiem Wam już w sobotę podczas transmisji na żywo na Instagramie i Facebooku.

girlanda zwierzęta leśne

girlanda zwierzęta leśne

 

girlanda zwierzęta leśne

Girlanda stała się już znakiem rozpoznawczym kukumag. Jestem bardzo szczęśliwa, że tak bardzo podoba Wam się ta dekoracja do pokoju dziecka. Pierwsza girlanda jaką mogliście pobrać przestawiała ptaki. Dostałam od Was mnóstwo wiadomości, w których pisaliście, że „ no i oprócz dziecka rodzinka też się nauczyła nazw ptaków!”.

girlanda zwierzęta leśne

girlanda zwierzęta leśne

girlanda zwierzęta leśne

meble widoczne na zdjęciach możecie znaleźć TUTAJgirlanda zwierzęta leśne

 

Jakie korzyści może przynieść dziecku taka girlanda? Na pewno oprócz pięknej dekoracji niesie ze sobą walor edukacyjny. Choć tego drugiego sformułowanie za bardzo nie lubię gdyż jest nadużywane przez wielu producentów zabawek i kocyków dla dzieci tak w tym przypadku wiem, że to prawda. Wieszając wizerunek zwierząt/roślin itp. w pokoju malucha nie przejdzie on obojętnie obok niego. Skłoni Was to do rozmów, na temat zwierząt mieszkających w lesie. Wieszając tę dekorację warto również pokazać dziecku książkę, w której zwierzęta te są przedstawione w jakimś kontekście, bardzo polecam do tego pozycję Rok w lesie, którą szczególnie moje 2 letnie chłopaki uwielbiają 🙂

 

Jak drukować?

Girlanda może zostać wydrukowana na zwykłej domowej drukarce. Polecam zakupić do tego specjalny grubszy papier, ponieważ jakość wydruku będzie o wiele lepsza. Jeśli pragniecie aby wydruk był jeszcze lepszy możecie skorzystać z usług jakiegoś punktu druku/drukarni. Ja swoją właśnie tak drukowałam i widzę ogromną różnicę w jakości, a papier jest zdecydowanie trwalszy.


Jak ją zamocować?
Możecie powiesić ją na sznurku za pomocą klamerek lub zrobić dziurki i przewlec sznurek. Ja pierwszą girlandę przytwierdziłam na stałe klejem do sznurka zaginając kartkę  i pomiędzy każdym elementem umieszczałam drewniane koraliki.

 

Podzielcie się koniecznie, jak już zawiśnie ona w Waszej domowej przestrzeni! Jestem ogromnie ciekawa jak Wam się podoba . Podczas publikacji na Facebooku czy Instagramie użyjcie hashtag #girlandakukumag .

[clear-line]

Na koniec chciałam przypomnieć Ci o tym, że jeszcze do niedzieli możesz dołączyć do kurs Dom w stylu Montessori . Zobacz program tej edycji kursu!

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.