Skip links

Pokój 4 latki w stylu Montessori

Pokój mojej Agatki przechodził już wiele zmian, prosiliście o pokazanie większej ilości zdjęć a mi cały czas nie pasowało i chciałam go ulepszać. Jednak zdecydowałam się aby go w końcu pokazać tak jest i schować moje blokady do kieszeni.

Niektóre urywki pewnie widzieliście już w filmie o PANELACH ZAGŁÓWKOWYCH oraz znacie z Instagrama, dzisiaj zobaczycie cały pokój. Znajduje się w nim kącik plastyczny, z którego korzystają wszyscy czyli Agatka, Janek i Franek , tylko dostawiają podczas wspólnego tworzenia ich zestawy dla roczniaka możecie zobaczyć je TUTAJ. Po wykonaniu zdjęć zrobiłam modyfikację kącika, którą pokażę w innym poście bo nie zdążyłam zrobić aktualnych zdjęć ( wybaczcie !) .

Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori

KĄCIK DO PRZEBIERANIA

Pokój dla 4 latki w stylu Montessori musi zawierać kącik do przebierania pozwalający na samodzielność, czyli szafa Trofast otrzymała sąsiada na ubrania wiszące ubrania. Zrobiliśmy ją samodzielnie z 4 płyt ze sklepu budowlanego o wymiarach: 2 płyty boki 100×40, dwie płyty góra-dół 46×40 . Ważne było dla mnie aby głębokość nowej szafy była taka sama jak Trofastu obok.

Tak jak w pokoju Nalii zastosowałam patent z kulkami bo świetnie dzieli miejsca na wieszaki i dzięki temu nie są zbyt blisko siebie i Agatce łatwo wyjąć jest ubrania. Kulki są umieszczone na jutowym sznurku, przymocowamy na wkręt oczkowy. Na boku szafy przykleiłam lustra z Ikei. Na szafie stoi pudełko na Agatkowe naszyjniki, spinki itp. tak by bracia jej nie psocili. Na dole jest pudełko na pidżamy, obok jest TROFAST z pojemnikami SKUBB a na nich są przyklejone PIKTOGRAMY MAŁE. Takie rozwiązanie szafy jest nadal dla niej bardzo dobre, ubrania mieszczą się choć muszę prosić mocno obdarowujących aby nie kupowali już kolejnych T-shirtów bo ta przegroda trochę cierpi 😉

Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori

STREFA SPANIA

Tutaj nic się szczególnie nie zmieniło, materac na stelażu, narzuta z frimy Tiny Bubbles kolor miodowy, obrazki w najtańszych ramkach z Ikei.

 

Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori

STREFA PRACY I KĄCIK PLASTYCZNY

Wykonaliśmy z mężem regał na pomoce i zabawki o wiele większy niż poprzedni ponieważ brakowało już miejsca. Regał na górnej półce mieści zabawki, do których nie powinni dosięgać chłopcy ze względu na małe elementy. Wykonaliśmy go ze sklejki, jest dość ciężki ale za to stabliny i najważniejsze, że obecnie Agatka jest z niego zadowolona. Agatka korzysta z biurka i krzesełka Medium , ale lada chwila będzie się przesiadać na wyższe krzesełko. Obok mamy wózek na materiały plastyczne z Ikei oraz sztalugę, która naprawdę fantastycznie sprawdza się w pokoju Agatki.

Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori Pokój dla 4 latki w stylu Montessori

Taka właśnie wygląda pokój 4-latki w stylu Montessori, jest prosto, bez zbędnych dekoracji i przede wszystkim po Agatkowemu bo kolor ścian musiałam już zmieniać 😉

 

[clear-line]

 

 

Leave a comment

 1. Kasiu, sztaluga to ta ikeowa? Super pomysł z ramkami na prace agatki!!

   1. ooo a zastanawiałam się jak nasza przystopować do malowania na kartce! masz jakoś rolkę papieru zamontowaną?

 2. pokój super:) gdzie kupiłaś takiego dinozaura??Pozdrawiam

 3. Post comment

  Emilia Marczyńska says:

  A ta półka z koszyczkami na półkach skąd? Mam wrażenie, że gdzieś taką widziałam…

 4. Jakie powierzchni jest pokój? Próbuję to sobie jakoś przestrzennie wyobrazić 🙂

 5. Co to za książka o ptakach ?
  Mogę prosić tytuł?

 6. Pięknie to wygląda, za moment będę urządzać pokoje dzieciakom i widzę tu mnóstwo inspiracji! Dzięki:)

 7. Przepiękny! Jak się nazywa ten wózek na materiały plastyczne z IKEA?

  1. Już znalazłam 🙂 RISATORP – czy jest dla dzieci wygodniejszy I lepiej się sprawdza niż RÅSKOG?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.