Skip links

Dom w stylu Montessori III EDYCJA – czy kurs jest dla Ciebie?

Gdy zaczynałam swój nowy etap w życiu jakim jest bycie mamą nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy. Między innymi tego, że szczęśliwe macierzyństwo nie ma opierać się na pięknych tapetach, ślicznych łóżeczkach, 5 sukienkach z Zary dla mojej córeczki i świecących zabawkach z FP. Śledziłam mamine fora, blogi i pragnęłam tego i tamtego. W pewnym momencie zauważyłam, że ilość rzeczy – ubrań, zabawek, szpargałów mojej paru miesięcznej córki jest większy niż moich własnych, a ona ma dopiero parę miesięcy. Chciałam jej nieba przychylić, a ona… bawiła się najchętniej plastikową butelką wypełnioną grochem….Znasz to?

Oczy otworzyła mi pedagogika Montessori i minimalizm. Zmieniłam aranżację całego domu, przystosowałam go do małego człowieka i poczułam ulgę. Nie sądziłam, że to będzie możliwe. Nauczyłam się „chcieć nie posiadać”. Zobaczyłam, że zupełnie inne kwestie są ważne by zapewnić mojej córce prawidłowy rozwój.

Zobacz stronę kursu !

Ponadto ułatwiłam sobie życie! Mniejsza ilość rzeczy, zabawek itd. przełożyła się na to, że o wiele szybciej udaje się sprzątnąć mieszkanie. Wypracowałam pewne techniki, dzięki którym nasz dom nie jest zawalony rzeczami. Mamy więcej czasu dla siebie i to uwielbiam!

 Podczas kursu podzielę się z Tobą moim doświadczeniem!  Zobaczysz, że macierzyństwo może być łatwiejsze. Wytłumaczę Ci zasady aranżacji domu według pedagogiki Montessori. Będziesz zaskoczona, że dziecko nie potrzebuje wiele by zacząć być samodzielne.

Dostałam kiedyś taką wiadomość od Patrycji : Mamy projekt stworzony przez architektów, ale pokój dla dziecka chce całkowicie zmienić ponieważ nie ma tam tak naprawdę przestrzeni dla niego, a wiem to dopiero odkąd zaczęłam czytać Pani bloga:)”

I właśnie słowa Patrycji podkreślają, że pokój dla dziecka, czy w ogóle przestrzeń w domu powinna być zorganizowana tak by dziecko się w niej dobrze czuło. Często patrzymy na wiele rzeczy ze swojej dorosłej perspektywy. Zastanawiamy czemu dzieci nie chcą być w swoich pokojach, dlaczego niechętnie tam się bawią. Zazwyczaj właśnie kwestia nieodpowiedniego otoczenia ma na to ogromny wpływ. 

Montessori w naszym domu – www.kukumag.com from KUKU TV on Vimeo.

Dla kogo jest kurs „Dom w stylu Montessori” ?

Dla rodziców dzieci w wieku od narodzenia do ok 6 roku życia, chociaż podczas poprzednich edycji brały udział osoby starszych dzieci i również otrzymałam pozytywne informacje w związku ze zmianami i uporządkowaniem ich mieszkań.

Dla osób, które zaczęły swoją przygodę z pedagogiką Montessori w domu i chciałyby wprowadzić jej zasady w domu.

Dla tych, którzy są przytłoczeni ilością rzeczy w domu, w pokoju dziecka. Nie wiedzą od czego rozpocząć zmiany w domu.

Z czego składa się kurs i ile trwa?

Kurs trwa 4 tygodnie i składa się z 5 modułów, a każdy z nich zawiera 3 lekcje. Dostęp do kursu otrzymujesz na rok czasu od momentu jego rozpoczęcia. Każdy z modułów zawiera dodatkowe materiały i karty pracy.

Możesz wybrać kurs w wersji standard lub VIP.

WERSJA STANDARD ZAWIERA (129 ZŁ) :

 • 5 modułów kursu
 • dodatkowe materiały
 • roczny dostęp do platformy
 • Prywatna grupa na FB ( nie będzie ona przeze mnie moderowana, ale za to będziesz mogła wymieniać się pomysłami i wspierać wzajemnie z innymi uczestnikami kursu )

WERSJA VIP ZAWIERA( 249 ZŁ):

 • 5 modułów kursu
 • dodatkowe materiały
 • roczny dostęp do platformy
 • prywatna grupa na FB – moderowana przez architekta ( czyli przeze mnie) i pedagoga ( przez Katarzynę Chlebicę)
 • 3 BONUSOWE webinary ze specjalistami
 • dodatkowe webinary ze mną
 • dostęp do wyzwań, które organizuję w ciągu roku
 • 10% rabatu w sklepie Kukumag
Webinary ze specjalistami :

NR 1 „Rośliny w Twoim domu”: 

Podczas spotkania dowiemy się jakie rośliny wybierać do domu. Które będą w pełni bezpieczne dla dzieci, a dodatkowo są na tyle wytrzymałe, że zniosą ich troskę. Maria opowie również jak czerpać radość z obcowania z naturą i roślinami i dlaczego warto zaszczepić w dzieciach tę miłość.

Prowadząca: Maria Świetlikowska – Ziomber jest biologiem – botanikiem oraz architektem krajobrazu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem ogrodów i przestrzeni funkcjonalnych i przyjaznych człowiekowi. Prywatnie, propagatorka wprowadzania zieleni do naszego życia. Od lat zafascynowana światem roślin i jego wpływem na życie człowieka. Autorka bloga www.czasroslin.pl

NR 2 „Self-Reg – jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem”:

Samoregulacja Self-Reg to 5 kroków i praca z 5 obszarami stresu ( obszar biologiczny, emocjonalny, poznawczy, społeczny i prospołeczny) – jest dość łatwa do zrozumienia, oparta na wiedzy naukowej na temat układu nerwowego, a równocześnie oparta na bliskości oraz pełna łagodności i współczucia dla innych i dla siebie samego. Podczas webinaru dowiemy się jak łatwiej zrozumieć zachowania dzieci i zbudować z nimi lepszą relację by być bardziej wyrozumiałym dla siebie i dla nich.

Prowadząca: Natalia Fedan – psycholożka, mama trójki dzieci (16, 14 i 3 lata), pierwsza w Polsce certfikowana ekspert Self-Reg, oficjalny partner ośrodka the Mehrit Centre (ośrodek założony przez Stuarta Shankera), tłumaczka książki. Prowadzi stronę www.self-reg.pl, wpółprowadziła bloga www.zyciowapsychologia.wordpress.com. Założycielka i adminka grupy FB Self-Reg dla rodziców.

Nr 3 „Edukacja i pomoce Montessori w domu”

Webinar wprowadzi nas w arkana pedagogiki dr Marii Montessori. Podczas spotkania dowiemy się jak wspierać dziecko w jego indywidualnym rozwoju, jak wprowadzać podstawy edukacji Montessori w domu i dlaczego warto to robić. Co jest najważniejsze? Kiedy warto zacząć? Jakie pomoce warto mieć w domu? I jak je prezentować dzieciom?

Prowadząca: Monika Borek – ukończyła na UJ międzynarodowe studia z pedagogiki Montessori z terapią dla dzieci w wieku 3 – 6+, jej mentorem był światowej sławy profesor Theodor Hellbrügge. Po czterech latach doświadczeń w przedszkolu i szkole Montessori ruszyła na Daleki Wschód, by jako Principal Lecturer w Modern Montessori International szkolić nauczycieli i wykładowców Montessori. Po powrocie do Europy poszerzała swoją wiedzę i doświadczenie, kończąc kurs Montessori dla Najmłodszych przy Polskim Stowarzyszeniu Montessori, cały czas aktywnie współpracując z dziećmi i rodzicami w klasach przedszkolnych i jako wykładowca w Polskim Instytucie Montessori (PIM). Od 2014 roku założycielka Montessori Education, zajmuje się szkoleniami dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną żyć z dziećmi tak, aby mogły rozwijać się zgodnie z własną naturą. Prowadząca Montessori City, inicjatywy wspierającej rodziny w edukacji domowej.

Gdzie odbywa się kurs?

Właśnie! Kurs Dom w stylu Montessori  będzie odbywać się online- czyli Ty przy komputerze, tablecie lub komórce, bez wychodzenia z domu i organizowania opiekunki posiądziesz tak ważną wiedzę. Większość informacji będzie przekazywana w formie video, tak by jak najlepiej wytłumaczyć Ci jak zorganizować domu w stylu Montessori

Kiedy zaczyna kurs?

Kurs rozpocznie się 16 października.

Poznaj niektóre opinie moich kursantów:

„Jestem ogromnie zadowolona z kursu! Przyjemnie się Ciebie słucha, wszystkie materiały są fantastycznie przygotowane. Inspirujesz mnie swoim entuzjazmem do minimalizmu, wpieraniem niezależność dzieci, podejściem do recyklingu (tego domowego zwłaszcza). Twoje merytoryczne przygotowanie w temacie oraz wyjątkowa pogoda ducha sprawiają, że z przyjemnością skorzystam z kolejnych kursów czy warsztatów.”

– Agnieszka Dylewicz

„Zainspirowałaś mnie do wielu zmian. Dzięki Tobie odkryłam gotowanie z dwulatkiem i otworzyłam się na temat roślin w domu. Mój syn w końcu zaczął sięgać po książki! A już myślałam, że trafił się niezainteresowany egzemplarz 😉 Jest większy ład, dzieci lubią swój pokój. To co najbardziej mi się podobało w kursie to konkretne przykłady – jak coś zostało dopasowane do dziecka na zdjęciach i w filmikach. Ułatwiło to bardzo wprowadzanie zmian do naszego życia.”

– Magda Mrzygłód

„Dzięki kursowi zrozumiałam, że mojej córce niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy uporządkować naszą przestrzeń. Wcześniej nawet nie pomyślałam, że znajdę tyle miejsca w domu, żeby przygotować np. kącik czytelniczy. Teraz moja córka jest szczęśliwa, ponieważ ma swoje miejsca do pracy i przyjemności, które uwielbia. Kurs trwał tylko kilka tygodni, ale ten czas był tak wartościowy, że już widać jak moja córka staje się samodzielna, dzięki temu, co zrobiliśmy podczas kursu. Cała nasza rodzina zyskała na kursie. Nasz dom stał się przyjemny, schludny, dostosowany do potrzeb mojej córki. Uwielbiamy w nim spędzać czas. Każda lekcja, każdy webinar, każdy podsunięty pomysł przez Kasię był strzałem w dziesiątkę. Teraz jesteśmy szczęśliwsi :D”

– Marta Matysiak

Dom w stylu MOntessori

Leave a comment

 1. Gdzie moge kupic taka ukladanke z dopasowaniem kolorow, jak na filmiku?

  1. ja kupiłam to w second handzie w Niemczech, niestety nie ma na tym w ogóle informacji co to za firma i nie widziałam takich rzeczy w sklepach online … 🙁

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.