Skip links

Meble dla dzieci – sklep Kukumag już otwarty!

Kochani! Niezmiernie miło mi ogłosić, że sklep Kukumag jest już otwarty!

Tak naprawdę ten sklep powstał dzięki Wam- czytelnikom bloga. Pisaliście do mnie wiadomości jak fajnie by było gdybym wszystkie te rzeczy, meble dla dzieci które robimy z mężem dla dzieci móc zakupić w jakimś sklepie, bo brak takich produktów na rynku. Było ciężko, ale w końcu się udało 🙂 Zapraszam Was do odwiedzenia sklepu TUTAJ.

Co konkretnie można kupić w naszym sklepie ( bo jest to wspólne dzieło moje i męża ). Na razie w sklepie kukumag możecie kupić produkty, które są w 100 % przez nas wymyślone

Meble dla dzieci

Wszystkie produkty, które prezentujemy w naszym sklepie były poprzedzone wieloma testami i mnóstwem prototypów. Mówiąc ściślej, w naszym mieszkaniu mamy obecnie tyle krzesełek i stolików, że można by było wyposażyć jakieś przedszkole 😉 Budowaliśmy, meble, testowaliśmy na naszych dzieciach i obserwowaliśmy co się sprawdza a co nie. Nasz zestaw mebli jest idealny dla dzieci, które jeszcze nie skończyły roku do prawie 5 roku życia.

 

Krzesełko – cube chair

To był pierwszy mebel, który wymyśliliśmy wraz z Pawłem. Na początku bazowaliśmy na typowych cubach, które możecie podpatrzyć w sieci. Później jednak okazało się ( podczas testów naszych dzieci), że pewne rzeczy się nie sprawdzają, a standardowe wymiary nie pasują do norm jakie powinny spełniać meble dla dzieci. W sklepie prezentujemy najlepszą i najbardziej ergonomiczna wersję cube chair. A nawet dwie wersje- MINIMAXI i MEDIUM
meble dla dzieci kukumag
Krzesełko Minimaxi

Dlaczego taka nazwa? Mini bo krzesełko w ustawieniu, gdzie siedzisko jest nisko to wersja dla najmłodszych. Praktycznie juz roczne dziecko wygodnie sobie na nim usiądzie, a dodatkowo wysokie ścianki wesprą go gdy będzie uczył się siadać.

Gdy odwrócimy krzesełko siedzisko jest w wersji MAXI, czyli przeznaczone dla dziecka ok 4 roku życia.

meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag

Krzesełko Medium

To krzesło z siedziskiem pośrodku czyli wersja pośrednia przeznaczona dla dzieci od ok 2 roku życia, ale na przykład moja 3 latka nadal właśnie z tej wersji korzysta.

meble dla dzieci kukumag

Po co tyle wersji krzesełek?

Prawidłowa postawa dziecka ( jak i każdego z nas ! ) podczas siedzenia jest gdy stopy leżą płasko na podłożu i kąt pod kolanami to 90 stopni. Niestety meble dla dzieci dostępne na rynku zapominają o takich ważnych kwestiach. O ile dla starszaków można znaleźć już regulowane biurka to młodsze dzieci są pomijane. Aby wszystko do siebie pasowało zaprojektowaliśmy również biurko.

meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag

Biurko

Pierwsze biurko ( stolik) to po prostu odwrócone krzesełko. Czyli maluch korzystający z krzesła MINIMAXI może skorzystać z odwróconego oparciem do góry krzesełka MEDIUM. Wtedy jest to najbardziej ergonomiczne ustawienie dla najmniejszego dziecka. Później przenosimy się do krzesła Medium i używamy biurka w niższym ustawieniu blatu. Dla najstarszego dziecka blat biurka można odwrócić by był wyżej i wtedy do siedzienia służy krzesełko Minimaxi – w ustawieniu z siedziskiem wyżej.

meble dla dzieci kukumag

meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag

meble dla dzieci kukumag meble dla dzieci kukumag

Piktogramy

O piktogramach pisałam już TUTAJ. Jest to duże ułatwienie dla dziecka i…. rodzica. Postanowiłam wyprodukować piktogramy w formie naklejek bo właśnie taką potrzebę zgłaszaliście. Jest to naklejka bardzo wysokiej jakości, można ją kilkukrotnie przeklejać. Na przykład obecnie mamy sezon na krótkie spodnie więc czapki ustępują im miejsce w szufladzie. Wiąże sie to z przeklejaniem piktogramu. Więc odklejamy piktogram czapki i naklejamy na papierek zabezpieczający .

sklep kukumag piktogramy z ubraniami sklep kukumag piktogramy z ubraniami sklep kukumag piktogramy z ubraniami

Sorter na kredki

Obecnie jeszcze nie jest w sprzedaży ( ale trwa produkcja i za moment już uruchomimy jego sprzedaż)

Został wykonany z pięknego drewna bukowego , służy po prostu do trzymania kredek ale odpowiednio posegregowanych kolorami. Dla dzieci jest to świetna zabawa i nauka jednocześnie.

sorter na kredki kukumag sorter na kredki kukumag sorter na kredki kukumag

Czy będą w sprzadaży inne produkty?

Oczywiscie! Tylko potrzebujemy czasu bo wszystko co robimy najpierw testujemy i sprawdzamy by  było jak najbardziej odpowienie dla dzieci. Jestem z zawodu architektem i kwetie jak ergonomia i funkcjonalność są dla mnie priorytetowe, a w swoim własnym sklepie nie chcę prowadzić produktów robionych na oko 😉

 

Na koniec chciałam podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam przy tworzeniu sklepu. Osobom, które zarówno pomagały zająć się dziećmi w ciężkich momentach jak i tym którzy ogarnęli stronę pod względem informatycznym, oraz tym którzy słali nam wirtualnie pozytywną energię! Jesteście wielcy! Dziękuję <3

 

Leave a comment

  1. Post comment

    Zosia Tyczyńska says:

    Super! Jak dziecko miałam podobne krzesełko. Niedawno z tęsknotą je wspominałam i zastanawiałam się, czy dzisiaj ktoś robi coś podobnego…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.