Skip links
dom w stylu montessori

Dom w stylu Montessori

W jaki sposób zorganizować przestrzeń dla dziecka, która wspiera niezależność oraz podąża za jego potrzebami? Czy trzeba wydać fortunę kupując nowe meble i zabawki?

Rodzice często mierzą się z odwiecznym problemem porządku. Ilość zabawek, książek, obrań przybywa, mieszkanie nie jest jednak z gumy. Zastanawiacie się pewnie jak to ujarzmić i czy w ogóle jest to możliwe?

Pamiętam gdy pojawiła się na świecie Agatka za bardzo nie wiedziałam jak mam przechowywać zabawki, eksponować je. Co robić z rzeczami, z których wyrosła, jak sprawić by nie wisiała cały czas u mojej nogi a zaczęła się choć trochę bawić samodzielnie.

Nie łączyłam wtedy jej braku zainteresowania z : nieodpowiednimi zabawkami oraz ze źle przygotowanym otoczeniem. Wszystko zmieniło się gdy zaczęłam bardziej dbac o estetykę miejsca. I nie chce tutaj być źle zrozumiana, zawsze wokoło było schludnie, piękna skrzynia na zabawki, dużo zabawek i książek. Jednak okazało się, że po pierwsze jest tego za dużo a po drugie trzymanie zabawek w jednej skrzynce i wyrzucanie wszystkiego na ziemię do zabawy to złe rozwiązanie. Zbyt duża ilość bodźców, wyborów, które trzeba było wykonać przytłaczała moje malutkie dziecko i sprawiało, że wolało spędzić czas wyłącznie na moich kolanach, rękach i ogólnie na mnie 🙂

Gdy poznałam pedagogikę Montessori i zaczęłam zmieniać powoli naszą przestrzeń zauważałam niesamowite zmiany.

Po pierwsze przestrzeń, gdzie bawiła się Agatka było bardzo łatwa do posprzątania, wszystko miało swoje miejsce. Po drugiej chętniej bawiła się u siebie. Testowałam dużo rozwiązań i to wszystko sprawiło, że zorganizowałam kurs online dla rodziców. Po pierwszych metamorfozach dostawałam zdjęcia i informację zwrotną, że to działa! „Kasia on w końcu koncentruje się na zabawie”.

Tak, to jest piękne, dzieci niezwykle potrzebują schludnej, dobrze urządzonej przestrzeni by wspierała ich rozwój, zainteresowania i samodzielność. Nie chodzi tutaj o najpięknieszy pokój na Instagramie. Nic z tych rzeczy. Chodzi o przestrzeń, w której dziecko będzie się dobrze czuło i się odnajdzie.

Obecnie rozpoczęłam już 9 edycję kursu Dom w stylu Montessori. Raz w roku sprzedajemy go wraz z różnymi bonusami i tak też jest tym razem.

Ale od początku. W czym pomoże Ci kurs?

Przede wszystkim przeprowadzi Cię krok po kroku w procesie zorganizowania przestrzeni dla dziecka. Piszę tutaj o przestrzeni ponieważ zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że nie każdy posiada osobny pokój dziecka to po pierwsze a po drugie to, że nie jest ważne zaprojektowanie jedynie pokoju a dostosowania całego domu tak by dziecko czuło się w nim dobrze. Podczas kursu pomogę i zmobilizuje Cię do odgracania. Wytłumaczę jak zrobić analizę swojej przestrzeni oraz przejdziemy przez proces projektowania, w którym wyjaśnię jakiego programu użyć, jakie kolory dobrać we wnętrzu, na co zwrócić uwagę dobierając meble i dodatki. Efektem „ubocznym” kursu będzie przestrzeń dla dziecka, która będzie estetyczna i będzie wspierała rozwój i samodzielność dziecka.

Wiedza w kursie jest w większości przekazana przede wszystkim za pomocą video, podcastu, tutoriali oraz kart pracy.

W tej edycji mam też dla Was specjalne BONUSY.

  • 4 obrazki przedstawiające 4 pory roku wydrukowane na pięknym teksturowanym papierze. TYLKO ten BONUS jest dostępny tylko do wtorku 23.03 do godziny 23:59
  • E-book „Jak urządzić przestrzeń dziecka? 6 propozycji wystroju pokoju dziecka” – bonus znika 28.03

Oraz 3 webinary ( dostępne w z kursem do 31.03)

  • WEBINAR z psychologiem wychowawczym Jarkiem Żylińskim „Granice w rodzicielstwie – gdzie i jak je stawiać by pielęgnować relacje”
  • WEBINAR z biolożką Marią Świetlikowską – Ziomber „Rośliny w Twoim domu”
  • WEBINAR z architektką Kasią Frenczak – Sito „Pytania i odpowiedzi”

Sprzedaż kursu trwa do końca marca. Później cena rośnie i bonusy znikają także warto się śpieszyć !

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.