Skip links
mobil dla dziecka DIY

Mobil dla dziecka DIY – pliki do pobrania

Jedną z rzeczy, która przynosi ogromną satysfakcję jest wykonywanie czegoś samodzielnie dla dzieci. Dzisiaj pokazuję Wam tutorial jak wykonać samodzielnie mobil dla dziecka.

Przygotowanie odpowiedniego otoczenia dla noworodka jest dla mnie ogromnie ważnym elementem, czego uczę w kursie przestrzeń Montessori od urodzenia. Oprócz typowo montessoriańskich mobili lubię dodać swoje trzy grosze i zrobić coś samodzielnie. Przygotowałam dla Tymka abstrakcyjny mobil, którego zasadą było – Tymek musi się nim interesować- czyli ważne są kontrasty. Oraz musi ładnie wyglądać we wnętrzu, to akurat drugorzędna kwestia jednak przy ostatniej liczbie bodźców jakie mnie otaczają uważam, że ogromnie ważna.

Czego potrzebujesz aby zrobić mobil:

  • nożyczki
  • sznurek
  • drewniane kulki 
  • obręcz ( ja mam metalową, może być też inna, np bambusowa, drewniana)
  • wydrukowane i wycięte pliki POBIERZ PONIŻEJ:

mobil dla dziecka DIY
Najlepiej najpierw przygotować obręcz, tak by można ją było zawiesić. Przywiąż 4 sznurki w równych odstępach od siebie, przełóż przez duży koralik i na końcu zawiąż supeł z oczkiem, tak by można było zaczepić mobil za sznurek.

mobil dla dziecka DIY
Kolejnym krokiem będzie przygotowanie każdej przywieszki. Przywieszenie samych wydrukowanych kształtów z pewnością będzie również atrakcyjne dla dziecka, ja jednak postanowiłam dodać do każdego chwosta z koralikiem a do niektórych sam koralik.

Jeśli nie wiecie jak zrobić chwosty, to zobaczcie instrukcję poniżej.

Najpierw owijamy sznurek/mulinę wokół np. twardej tektury kilkakrotnie, ściągamy i przewiązujemy przez środek zachowując trochę sznurka tak by móc go później przewlec przez papierowy kształt i przywiązać do obręczy. Obcinamy końcówki.

mobil dla dziecka DIY mobil dla dziecka DIY mobil dla dziecka DIY
Następnie nawlekamy sznurek na grubą igłę i nawlekamy koralik a później przewlekamy przez papierowy kształt.

mobil dla dziecka DIY mobil dla dziecka DIY
Tak wyglądają gotowe kształty z koralikami i chwostami gotowe aby przywiesić je na obręczy.
mobil dla dziecka DIY
Mobil wieszamy ok 20-25 cm nad dzieckiem. Przyznam, że miałam tremę czy Tymkowi mobil się spodoba, jednak udało się i wykazał ogromne zainteresowanie!
mobil dla dziecka DIY

mobil dla dziecka DIY

mobil dla dziecka DIY

mobil dla dziecka DIY

 

 

Na koniec chciałabym Cię zaprosić na kurs online dla przyszłych mam lub mam spodziewających się kolejnych dziecka:

Leave a comment

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.