Konferencja Dom w stylu Montessori

2. Konferencja + Targi 

Dom w stylu Montessori

18-19.05.2019 Warszawa 

Uniwersytet SWPS ul.Chodakowska 19/31

KONFERENCJA -
ZOBACZ PROGRAM

Odkrywaj dziecko każdego dnia. 

Naucz się być dla niego świadomym przewodnikiem podczas Konferencji Dom w stylu Montessori 

Dołącz do nas 18 i 19 maja Warszawie!


Z czego składa się całe wydarzenie?

Konferencja

 # 11 wyjątkowych prelegentów

 # 10 wartościowych wykładów

 # 2 dni pełne wiedzy, inspiracji i wymian doświadczeń z innymi rodzicami!


Ogrom wiedzy i doświadczenia skumulowane na jedynej w Polsce Konferencji Dom w stylu Montessori! 


Bawialnia

Nie mogę przyjechać, bo mam małe dzieci... Takie argumenty podają często mamy. I właśnie dla nich powstała bawialnia! 

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie na 170 m2 Twoje dziecko wraz z opiekunem będzie mogło przetestować zabawki i pobawić się w różnych kącikach tematycznych oraz wziąć udział w dodatkowych zajęciach.

 Dla mam karmiących jest również przewidziane specjalne, wygodne miejsce!  

Ilość miejsc w bawialni ograniczona, pierwszeństwo będą miały dzieci uczestników konferencji wraz z opiekunami 

KUP BILET NA KONFERENCJĘ

Zobacz jak wyglądała I Konferencja we Wrocławiu:

Chcę do Was dołączyć!

Konferencja

Podczas Konferencji będziesz mieć możliwość czerpania wiedzy od prawdziwych ekspertów!  

▸ Wykłady i warsztaty pomogą Ci zrozumieć ideę Montessori

▸ Przybliżą Ci w przystępny sposób, jak zorganizować cały dom, by stał się przestrzenią wygodną dla wszystkich domowników i wspierał niezależność najmłodszych

▸ Dowiesz się jak najlepiej wspierać zdobywanie nowych umiejętności przez Twojego malucha, ze szczególnym uwzględnieniem nauki pisania i czytania oraz umiejętności matematycznych 

▸ Pedagodzy Montessori szczegółowo przekażą Ci zasady prezentacji różnych pomocy rozwojowych by ułatwić Ci pracę z nimi

▸ Zgodnie z naszą filozofią, doradzimy Ci jak kupować mniej i mądrzej

▸ Dowiesz się jak zaplanować ogród zabaw dla dzieci, by był bezpieczny, a jednocześnie zachęcał małego odkrywcę do zróżnicowanych aktywności na świeżym powietrzu

▸ Będziesz mieć okazję na wymianę doświadczeń z innymi rodzicami, padagogami oraz autorytetami w dziecinie Montessori  

Każde dziecko jest inne więc i droga jego rozwoju wygląda inaczej w przypadku każdego z nich.

 Chcemy, podczas tych niezwykłych dwóch dni, nauczyć Cię szukać drogowskazów byście wspólnie z dziećmi mogli czerpać jak najwięcej z wychowywania dziecka w duchu Montessori.

PROGRAM KONFERENCJI

SOBOTA 18.05

08:15 Rejestracja uczestników 09:00 Oficjalne powitanie uczestników 09:15 Dom w stylu Montessori | Katarzyna Frenczak-Sito 11:15 Nieplac zabaw | Anna Komorowska 12:35 Przerwa obiadowa 13:50 Fazy wrażliwe w rozwoju dziecka | Joanna Maghen 15:40 Jak prezentować pomoce Montessori | Marta Lewkowicz, Agnieszka Kołaczek 17:30 Jak nauczyć dziecko pisać | Marta Okoniewska 19:00 Zakończenie

NIEDZIELA 19.05

09:00 Wychowanie dla pokoju | Monika Borek 10:20 Aktywności dla dzieci 1 – 2,5 roku | Ewa Chabińska - Ilchanka 12:10 Matematyka Montessori | Marta Lewkowicz 13:45 Przerwa obiadowa 14:55 Wykład otwarty: Mama wraca do pracy | Sukces Pisany Szminką 16:20 Nie z miłości – seminarium wg Jespera Juula | Julia Galia 17:50 Zakończenia - wręczenie dyplomów  


KUPUJĄC BILET OTRZYMUJESZ:

  • bilet na dwudniowe, zamknięte wydarzenie Dom w stylu Montessori
  • pakiet startowy: piękna torba z kowalikiem + notatnik + teczka 
  • woda
  • notatki wizualne podsumowujące wykłady


249 zł 549zł - max. 240 miejsc


Mówią "Montessori zawsze spoko", więc taką torbą powitamy Cię podczas konferencji!

PRELEGENCI :

Katarzyna Frenczak-Sito

WYKŁAD: Dom w stylu Montessori 

Architekt, mama 4 maluchów i pasjonatka Montessori. Pomaga rodzicom zorganizować przyjazne przestrzenie w ich domach. Prowadzi blog kukumag.com oraz jest organizatorką jedynej w Polsce konferencji Dom w stylu Montessori. www.kukumag.com

 Monika Borek

WYKŁAD: Wychowanie do pokoju

Edukatorka i pasjoonatka Montessori. Właściciel Montessori City, wykładowca w Polskim Instytucie Montessori. CEO Montessori Education, zajmuje się szkoleniami dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną żyć z dziećmi tak, aby mogły rozwijać się zgodnie z własną naturą.

Joanna Maghen

WYKŁAD: Fazy wrażliwe

Założycielka i dyrektorka Polskiego Instytutu Montessori. Rodzic i nauczyciel montessoriański, a także trener kursów wczesnej edukacji oraz kursów szkolnych Montessori. Posiada dyplom nauczyciela Montessori (dzieci od 3 do 6 lat) wydany przez Montessori-Partnership UK oraz dyplom nauczyciela Montessori (dzieci od 6 do 9 lat) wydany przez Canadian Montessori Teacher Education Institute Elementary. 

http://www.montessori.info.pl


Marta Lewkowicz

WYKŁAD: Matematyka metodą Montessori

WYKŁAD: Jak prezentować pomoce Montessori

Nauczycielka i pasjonatka Montessori po kursach PIM oraz PSM. Wykładowca kilku konferencji Montessori. Współprowadząca pierwszego w Polsce kursu online dla rodziców Pomoce Montessori.


Marta Okoniewska

WYKŁAD: Jak nauczyć dziecko pisać 

Pedagog specjalny, ukończyła roczny kurs przedsszkolny i szkolny Montessori. Mama dwulatki, wiecznie poszukująca najlepszej drogi rozwoju dla swoich podopiecznych i córki.  

Anna Komorowska

WYKŁAD: Trzy drogi do naturalnych placów zabaw

Architektka krajobrazu, pedagożka, mama Franka i Antka, wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k. Projektuje autorskie place i ogrody zabaw. Prowadzi podcast Nieplac zabaw.

https://nieplaczabaw.pl

Agnieszka Kołaczek

WYKŁAD: Jak prezentować pomoce Montessori

Nauczycielka Montessori z 20 letnim doświadczeniem. Wykładowca kursu małego dziecka (0-3 lat) oraz członek zarządu PSM. Prywatnie mama dwóch nastolatków.

Julia Galia

WYKŁAD: Nie z miłości

Zoopsycholog, certyfikowany trener FamilyLab. Z wielką pasją i zainteresowaniem jako mama (a także pedagog) zgłębia tajniki relacji rodzic–dziecko, dorosły–dziecko, dziecko–dziecko. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla opiekunów zwierząt oraz rodzicow

Ewa Chabińska - Ilchanka

WYKŁAD: Aktywności dla dzieci 

Z wykształcenia historyk sztuki, nauczycielka Montessori, arteterapeuta. Autorka dwóch książek popularnonaukowych: "Malarstwo świata", "Cuda architektury". Mamą 9-letniego Iwana. Odpoczywa fotografując i uprawiając sztuki walki. Pracuje w Muzycznym Przedszkolu Montessori.  


SPONSOR


Partnerzy:

Targi

Nareszcie będziecie mogli zobaczyć, przetestować i kupić pomoce edukacyjne i zabawki w stylu Montessori na żywo w jednym miejscu!

Wstęp na targi i do bawialni jest BEZPŁATNY

Serdecznie zapraszamy Was na 2 dni z Montessori! 

Targi Dom w stylu Montessori to pierwsze takie wydarzenie w Polsce! W jednym miejscu zgromadzimy firmy, którym idea Marii Montessori jest niezmiernie bliska. Będziecie mogli na żywo zobaczyć produkty wyposażenia wnętrz, zabawki, pomoce Montessori i akcesoria. Podczas targów zostaną przeprowadzone wykłady - wstęp wolny

SOBOTA

10.00 Dom w stylu Montessori - Męski punkt widzenia | Konrad Pormańczuk i Piotr Andrzejczak

14.00 ABC Montessori | Katarzyna Frenczak-Sito

NIEDZIELA 

11.00 Jak wybrać przedszkole | Katarzyna Garbowska

14.55 Mama wraca do pracy | Sukces pisany szminką

WYSTAWCY

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zabrać dziecko? Czy ktoś zajmie się nim zajmie? Jest możliwość zabrania ze sobą dziecka, jednak z dodatkowym opiekunem. Na Konferencji będzie bawaialnia, w której będą mogli spędzać czas.

Czy w pakiecie jest wyżywienie? Nie, ale na miejscu będą dostępne dla wszystkich kawiarnia oraz bistro, w których będziecie mogli zaopatrzyć się w obiad, przekąski oraz zimne i ciepłe napoje.

Gdzie będzie się odbywać Konferencja? Konferencja odbędzie się w nowoczesnym budynku Uniwersytetu SWPS przy ulicy Chodakowskiej 19/31 w Warszawie

Czy będzie toaleta/pokój dla rodziców z dzieckiem? Dla rodziców z dzieckiem przygotowaliśmy specjalny pokój opieki gdzie będzie można w spokoju przebrać i nakarmić dzieci.

Czy będzie miejsce do zabaw? Tak, dla dzieci będzie zorganizowana bawialnia w stylu Montessori. Dodatkowo każdego dnia postaramy się przygotować zajęcia ruchowe/sensoryczne dla dzieci i rodziców.  

Czy dla uczestników konferencji zagwarantowane jest miesjsce parkingowe? Na terenie SWPS jest dostępny płatny parking w cenie 4 zł - 8h, 8 zł - cały dzień. 

Co mam dodatkowo zabrać? Dobry humor ;)  

Dołącz do uczestników konferencji!