Konferencja Dom w stylu Montessori

Patronat:

2. Konferencja + Targi 

Dom w stylu Montessori

18-19.05.2019 Warszawa

KONFERENCJA - KUP BILET
TARGI - WSTĘP WOLNY
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Daj nam 2 dni by zarazić Cię pasją do Montessori!

Pragniesz wspierać rozwój swojego dziecka? Chcesz zorganizować mu przyjazne otocznie? Nie wiesz od czego zacząć i brak Ci motywacji?

Dołącz do nas 18 i 19 maja podczas II Konferencji Dom w stylu Montessori Warszawie !

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie SWPS przy ulicy Chodakowskiej 19/31 w Waszawie.


Z czego składa się całe wydarzenie?

Konferencja

2 dni wykładów i warsztatów dla rodziców. Najlepsi pedagodzy Montessori i specjaliści przybliższą Ci najważniejsze zagadnienia pedagogiki Montessori.

CZĘŚĆ PŁATNA

Bawialnia

Strefa dla dzieci i opiekunów. Będziecie mogli zobaczyć kąciki w stylu Montessori i popracować z różnymi pomocami i zabbawkami oraz wziąć udział w darmowych zajęciach.

CZĘŚĆ DARMOWA

Targi

Strefa zakupów. Na żywo zobaczysz marki, które z powodzeniem urządzą i wyposażą Dom w stylu Montessori. Odbędą się również darmowe wykłady dla rodziców! 

CZĘŚĆ DARMOWA

Chcesz być wystawcą podczas targów? Napisz do nas: konferencja@kukumag.com

KUP BILET NA KONFERENCJĘ

Zobacz jak wyglądała I Konferencja we Wrocławiu:

Chcę do Was dołączyć!

Konferencja

Podczas Konferencji będziesz mieć możliwość czerpania wiedzy od prawdziwych ekspertów!  

▸ Wykłady i warsztaty pomogą Ci zrozumieć ideę Montessori; ▸ Wytłumaczą Ci, jak zorganizować cały dom, by był przyjazny dla dziecka i wspierał jego niezależność; ▸ Dowiesz się jak najlepiej dla Twojego malucha rozpocząć naukę pisania i czytania oraz matematyki; ▸ Nauczysz się wykonywać pomoce dla Twoich dzieci ▸ Pedagodzy Montessori dokładnie pokażą Ci zasady prezentacji różnych pomocy rozwojowych; ▸ Dowiesz się jak zaplanować ogród zabaw dla dzieci.

Konferencja zainspiruje Cię przede wszystkim do stworzenia przyjaznego i wspierającego samodzielność otoczenia dla Twojego dziecka. Dzięki temu jako świadomy rodzic będziesz w stanie podążać za dzieckiem i zapewnisz mu warunki, w których maluch buduje poczucie sprawczości i niezależności, dzięki wykonywaniu prawdziwych i ważnych zajęć. Mocno wierzymy w słowa Marii Montessori: „Dziecko jest budowniczym człowieka. Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był“. Sprawia to, że wiemy jak wielką odpowiedzialnością jest wychowywanie dzieci.

PROGRAM KONFERENCJI

SOBOTA 18.05

08:45 Rejestracja uczestników 09:30 Oficjalne powitanie uczestników 09:45 Dom w stylu Montessori | Katarzyna Frenczak-Sito 11:20 Sesje warsztatowe 12:35 Przerwa obiadowa 13:50 Fazy wrażliwe w rozwoju dziecka | Joanna Maghen 15:25 Sesje warsztatowe 17:00 Jak nauczyć dziecko pisać | Marta Okoniewska 18:20 Zakończenie

NIEDZIELA 19.05

09:00 Wychowanie do pokoju | Monika Borek 10:35 Sesje warsztatowe 12:10 Matematyka Montessori | Marta Lewkowicz 13:25 Przerwa obiadowa 14:40 Wykład otwarty : Mama wraca do pracy | Sukces Pisany Szminką 16:15 Sesje warsztatowe 17:40 Panel dyskusyjny z udziałem wszystkich wykładowców 19:00 Zakończenie

SESJE WARSZTATOWE

Dla każdego uczestnika konferencji zaplanowane są cztery sesje warsztatowe w grupach 15-30 osobowych

Nieplac zabaw | Anna Komorowska

Nie z miłości – seminarium wg Jespera Juula | Trenerzy FamilyLab

Warsztaty tworzenia pomocy Montessori DIY | M. Bartnicka, A. Stachowiak, E. Kawecka, E. Chabińska

Jak prezentować pomoce Montessori | Marta Lewkowicz, Agnieszka Kołaczek

Wykłady

Podczas dwóch dni poznasz zagadnienia, które przybliżą Ci tematykę pedagogiki Montessori, pracy z pomocami, nauki pisania, czytania, matetamtyki, urządzania pokoju dziecka oraz dostosowania ogrodu dla potrzeb malucha.


Warsztaty

Podczas warsztatów wspólnie przygotujemy różne pomoce dla dzieci. Oprócz zajęć manualnych będą się również odbywały warsztaty dotyczące tego, jak prezentować pomoce Montessori. Na seminarium natomiast dowiesz się jak budować dobre i mądre relacje z dzieckiem.


Bawialnia

Podczas konferencji dzieci wraz z opiekunami będą mogły skorzystać z bawialni, znajdującej się w strefie otwartej. Z dodatkowych atrakcji przewidujemy również zorganizowane zabawy sensoryczne i taneczne.

ZNAJDUJE SIĘ W STREFIE OTWARTEJ


Cena biletu na dwudniową konferencję 

KUPUJĄC BILET OTRZYMUJESZ:

  • bilet na dwudniowe zamknięte wydarzenie Dom w stylu Montessori
  • pakiet startowy: piękna torba z kowalikiem + notatnik + teczka 
  • kawa, herbata, woda
  • notatki wizualne podsumowujące wykłady


549 zł 699zł - max.240 miejsca

549 zł/os - cena obowiązuje do 31.03.2019

615 zł/os - cena obowiązuje od 01.04.2019 do 30.04.2019

699 zł/os - cene obowiązuje od 01.05.2019 

PRELEGENCI :

Katarzyna Frenczak-Sito

WYKŁAD: Dom w stylu Montessori 

Architekt, mama 4 maluchów i pasjonatka Montessori. Pomaga rodzicom zorganizować przyjazne przestrzenie w ich domach. Prowadzi blog kukumag.com oraz jest organizatorką pierwszej w Polsce konferencji Dom w stylu Montessori. www.kukumag.com


 Monika Borek

WYKŁAD: Wychowanie do pokoju

Edukatorka i pasjoonatka Montessori. Właściciel Montessori City, wykładowca w Polskim Instytucie Montessori . CEO Montessori Education, zajmuje się szkoleniami dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną żyć z dziećmi tak, aby mogły rozwijać się zgodnie z własną naturą.

Joanna Maghen

WYKŁAD: Fazy wrażliwe

Założycielka i dyrektorka Polskiego Instytutu Montessori. Trener Montessori, konsultant szkół i przedszkoli, z wieloletnią praktyką w międzynarodowych instytucjach montessoriańskich.

http://www.montessori.info.pl


Marta Lewkowicz


WYKŁAD: Matematyka metodą Montessori WARSZTATY: Prezentacja pomocy

Nauczycielka i pasjonatka Montessori po kursach PIM oraz PSM. Wykładowca kilku konferencji Montessori. Współprowadząca pierwszego w Polsce kursu online dla rodziców Pomoce Montessori.


Marta Okoniewska

WYKŁAD: Jak nauczyć dziecko pisać 

Pedagog specjalny, ukończyła roczny kurs przedsszkolny i szkolny Montessori. Mama dwulatki, wiecznie poszukująca najlepszej drogi rozwoju dla swoich podopiecznych i córki. Miłośniczka literatury obyczajowej.

Anna Komorowska

WYKŁAD: Trzy drogi do naturalnych placów zabaw

Architektka krajobrazu, pedagożka, mama Franka i Antka, wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k. Projektuje autorskie place i ogrody zabaw. Prowadzi podcast Nieplac zabaw.

https://nieplaczabaw.pl



Weronika Kołaczek

WARSZTATY: Prezentacja pomocy

Nauczycielka Montessori z 20 letnim doświadczeniem. Wykładowca kursu małego dziecka (0-3 lat) oraz członek zarządu PSM. Prywatnie mama dwóch nastolatków.


Trenerzy Family Lab

WARSZTATY: Nie z miłości

Podczas seminariów wg. Jespera Juula przekazują rodzicom wiedzę na temat autentycznej relacji wspierającej poczucie własnej wartości u dzieci. W czytelny sposób przekazują istotę podejścia opartego na równej godności wszystkich członków rodziny, poszanowaniu integralności, autentyczności i osobistej odpowiedzialności.

http://www.family-lab.pl


Magdalena Bartnicka

WARSZTATY: Tworzenie pomocy DIY

Właścicielka pracowni mobili MobiLove – tworzy mobile Montessori i pokazuje mamom, że pedagogika Montessori jest idealną ścieżką rozwoju nie tylko starszych dzieci, ale i niemowląt. Pasjonatka humanizmu, muzyki, kosmosu i Montessori.

www.mobilove.eu

Ewelina Kawecka 

WARSZTATY: Tworzenie pomocy DIY

Nauczycielka Montessori. Psycholog, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, dyplomowany nauczyciel Montessori, prywatnie mama Natana. Zdobytą wiedzą, podejściem pełnym szacunku i zrozumienia postanowiłam podzielić się z innymi.


Agata Stachowiak

WARSZTATY: Tworzenie pomocy DIY

Dypomowany nauczyciel Montessori. Ma 10 lat doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku 1-6 lat w placówkach Montessori. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej. Pywatnie żona i mama 9-letniego Antka.


Ewa Chabińska - Ilchanka

WARSZTATY: Tworzenie pomocy DIY

Z wykształcenia historyk sztuki, nauczycielka Montessori, arteterapeuta. Autorka dwóch książek popularnonaukowych: "Malarstwo świata", "Cuda architektury". Mamą 9-letniego Iwana. Odpoczywa fotografując i uprawiając sztuki walki. Pracuje w Muzycznym Przedszkolu Montessori.  


Partnerzy:

Targi

Nareszcie będziecie mogli zobaczyć, przetestować i kupić pomoce edukacyjne i zabawki w stylu Montessori na żywo w jednym miejscu!

Serdecznie zapraszamy Was na 2 dni z Montessori! 

Targi Dom w stylu Montessori to pierwsze takie wydarzenie w Polsce! W jednym miejscu zgromadzimy firmy, którym idea Marii Montessori jest niezmiernie bliska. Będziecie mogli na żywo zobaczyć produkty wyposażenia wnętrz, zabawki, pomoce Montessori i akcesoria. 



Podczas targów zostaną przeprowadzone wykłady - wstęp wolny

SOBOTA

10.00 Dom w stylu Montessori - Męski punkt widzenia | Konrad Pormańczuk i Piotr Andrzejczak

14.00 ABC Montessori | Katarzyna Frenczak-Sito

NIEDZIELA 

11.00 Jak wybrać przedszkole | Katarzyna Garbowska

14.40 Mama wraca do pracy | Biznes pisany szminką

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zabrać dziecko? Czy ktoś zajmie się nim zajmie? Jest możliwość zabrania ze sobą dziecka, jednak z dodatkowym opiekunem. Na Konferencji będzie bawaialnia, w której będą mogli spędzać czas.

Czy w pakiecie jest wyżywienie? Tak, do dyspozycji uczestników będzie kawa, herbata oraz woda i owoce. A w przerwie obiadowej posiłek w formie bufetu.

Gdzie będzie się odbywać Konferencja? Konferencja odbędzie się w nowoczesnym budynku Uniwersytetu SWPS przy ulicy Chodakowskiej 19/31 w Warszawie

Czy będzie toaleta/pokój dla rodziców z dzieckiem? Oczywiście, będą dostępne toalety jednak bez przewijaków. Dla rodziców z dzieckiem przygotowaliśmy specjalny pokój gdzie będzie można w spokoju przebrać i nakarmić dzieci.

Czy będzie miejsce do zabaw? Tak, dla dzieci będzie zoorganizowana bawialnia w stylu Montessori. Dodatkowo każdego dnia postaramy się przygotować zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców.  

Czy dla uczestników konferencji zagwarantowane jest miesjsce parkingowe? Na terenie SWPS jest dostępny płatny parking w cenie 4 zł - 8h, 8 zł - cały dzień. 

Co mam dodatkowo zabrać? Dobry humor ;)  

Dołącz do uczestników konferencji!