Dom w stylu Montessori Prezenty Zabawki

Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

28/07/2017

Wybór zabawek dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy jest bardzo trudny. Głównie dlatego, że dzieci w tym wieku właściwie ich nie potrzebują. Najważniejszy jest wtedy kontakt z rodzicami, ich bliskość i głos. Jednak jak wiadomo nie zawsze możemy poświęcić naszym maleństwom 100% czasu. Czasem trzeba coś zrobić w domu czy najzwyczajniej w świecie zjeść. Wtedy przychodzą nam z pomocą zabawki. Wybrałam dla Was te najciekawsze i do tego wspomagające rozwój.

Mobile

Dobrze dobrane do wieku dziecka wspomagają rozwój wzroku i skupianie uwagi. Wbrew powszechnej opinii lepiej jest je wieszać nad miejscem aktywności dziecka (np. matą), niż łóżeczkiem, gdzie dziecko ma się wyciszać i odpoczywać. Maria Montessori bardzo precyzyjnie określiła w jakim wieku pokazujemy dzieciom konkretne mobile (przygotuję Wam o tym oddzielny post), ale są też inne ciekawe modele, które które możemy znaleźć w sklepach. Na szczęście nie jesteśmy już ograniczone jedynie do grających i świecących, multisensorycznych karuzel.

1, 2, 3 Mobile Montessori misticODDMENTS

4. Karuzela halolalo

5. Mobil Djeco Kolorowe Ptaki

6. Djeco Komety

 

Książeczki i karty kontrastowe

Poza mobilami, do rozwoju wzroku maluszka świetnie nadają się również książeczki i karty kontrastowe. Na początku jedynie czarno-białe – z czasem wprowadzamy dodatkowe kolory.

 1. CzuCzu „Tak to widzę” plansze kontrastowe
 2. CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku 0+
 3. CzuCzu Karty kontrastowe na sznureczku 3m+
 4. Książeczki Kontrastowe „Zwierzęta wokół nas”
 5. „Maluszek Patrzy”
 6. „Oczami maluszka” harmonijka

 

Gryzaki

Ząbkowanie to ciężki czas dla dzieci, a przez to i dla rodziców. Z pomocą przychodzą nam gryzaki. Ja szczególnie polecam te, z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kauczuk. Co ciekawe, drewno jest naturalnie antybakteryjne, więc nie trzeba go wyparzać – wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, a bakterie i tak się nie namnożą.

 1. Gryzak z naturalnego kauczuku Hevea Panda
 2. Żyrafa Sophie
 3. Gryzak drewniany TouchWood
 4. Wooly Organic Uszy Zajączka
 5. Ośmiornica Mombella
 6. Pszczoła Skip Hop

 

Piłki

Gdy dziecko uczy się chwytać, piłeczki w dobry sposób zachęcają do aktywności i „otwierają” rączki. Dobrze jest wybrać te o różnych fakturach, aby dodatkowo stymulować dziecko sensorycznie.

 1. Hevea Star Ball z naturalnego kauczuku
 2. Zestaw piłek i kostek Sophie
 3. B.Toys Ballyhoo
 4. B.Toys piłka sensoryczna z dzwoneczkiem
 5. B.Toys Sounds So Squeezy
 6. B.Toys Ball a Balloos
 7. Piłka Takane Snoozebaby

 Grzechotki

Te przedmioty chyba najbardziej nam się kojarzą z noworodkami i niemowlakami. Od pokoleń każde dziecko musiało mieć grzechotki i niech tak pozostanie 😉

 1. Plan Toys roller
 2. Plan Toys dzwoneczek
 3. Skip Hop zestaw grzechotek – instrumentów
 4. Plan Toys ptaszek
 5. Goki kotek
 6. Grzechotka z butsztynem

 

 

A dla wszystkich przyszłych mam przygotowałam coś specjalnego. Kurs „Przyjazna i rozwojowa przestrzeń od urodzenia”! Startujemy w sierpniu, ale już teraz zapraszam Was do zapisu na listę oczekujących – dzięki temu na pewno niczego nie przegapicie 🙂

 

You Might Also Like

 • Winia Lud

  Jeszcze bardzo fajną opcją dla takiego malucha jest bryła przestrzenna firmy Manhattan Toy 🙂